اولین نمایشگاه قرآنی ایران در اولین هتل حلال تایلند افتتاح شد + عکس

به گزارش ایکنا از تایلند، مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در محل مجموعه المیراث شهر بانکوک کشور تایلند و با حضور سیدرضا نوبختی، سفیر ایران؛ مهدی زارع، رایزن فرهنگی ایران و علیرضا معاف، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون وزیر فرهنگ تایلند افتتاح شد و رسماً آغاز به کار کرد.
فونپوم ویپاتیپومیپیرات( Phonpoom Vipattipumiprates)، معاون وزیر فرهنگ تایلند در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، فرهنگ ایران را فرهنگی غنی توصیف کرد که طی شکوفایی دو هزار ساله خود همچنان این سنت‌های غنی فرهنگی و مذهبی توسط مردم ایران در سبک زندگی آنان حفظ شده است.
معاون وزیر فرهنگ تایلند حضور در مراسم افتتاحیه آثار قرآنی را باعث سرور و افتخار خود دانست و افزود: پس از سال ۱۹۵۵ و  شروع روابط دیپلماتیک ایران و تایلند همکاری‌های گسترده‌ای در ابعاد مختلف بین دو کشور و مقامات بلندپایه شکل گرفته و وزارت فرهنگ تایلند به اهمیت قرآن به عنوان مهمترین کتاب مسلمانان پی برده است و از این رو موزه «میراث فرهنگی اسلامی و مرکز آموزش قرآن» را در مقابل مدرسه سامانمیت ویتتایا در استان ناراتیوات تأسیس کرده‌ایم که این موزه میراث فرهنگی اسلامی و مرکز قرآن‌آموزی به زودی منبع بزرگ فرهنگی برای مطالعه قرآن خواهد بود و این مکان به میراثی فرهنگی اسلامی در تقویت سطح آگاهی مردم استان‌های مرز جنوبی مبدل خواهد شد.
ویپات پوم پراتیس در ادامه افزود: نمایشگاه حاضر که تلفیقی از هنر معاصر قرآنی ـ ایرانی است، کمک شایان توجهی به ارتقای سطح مبادلات فرهنگی ـ اسلامی و روابط دیپلماتیک دو کشور می‌کند و زمینه‌های همکاری بیشتری را فراهم می‌سازد.  
معاون وزیر فرهنگ تایلند برپایی اولین نمایشگاه قرآنی ایران در تایلند را موجب تقویت افق  فرهنگ محلی، جذب گردشگری فرهنگی ـ هنری و همچنین فرصتی برای هنرمندان تایلندی دانست تا سطح همکاری‌ها و هنر اسلامی خود را در صحنه بین‌المللی تقویت کنند.
وی در انتها برگزاری این نمایشگاه را فرصتی مغتنم برای تقویت هر چه بیشتر روابط فرهنگی طولانی مدت برای دو کشور شمرد و از برگزار کنندگان آن به‌ویژه همتای ایرانی خود علیرضا معاف قدردانی کرد.

گفتنی است این نمایشگاه با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تایلند افتتاح شد و تا 11 فوریه(12 بهمن) در مجموعه المیراث بانکوک ادامه دارد.

انتهای پیام

The post اولین نمایشگاه قرآنی ایران در اولین هتل حلال تایلند افتتاح شد + عکس Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment