پلیس نیویورک از افسران محجبه قدردانی کرد

به گزارش ایکنا به نقل از الحره، اداره پلیس نیویورک از نیروهای محجبه خود به مناسبت روز جهانی حجاب در مراسمی در منهتن تجلیل کرد.

لیلیان احمد، از نیروهای پلیس نیویورک که سه سال است در این شهر فعالیت می‌کند گفت که در طول دوره آموزشی در آکادمی پلیس، آنها با او همکاری کردند و به او اجازه دادند که لباس‌هایی مطابق با قوانین اسلامی بپوشد.

او تأکید کرد که انتخاب او برای کار به عنوان افسر پلیس در نیویورک ناشی از عشق او به کمک به مردم و ایجاد احساس امنیت در آنها است.

وی با رد هرگونه مشکل در انجام کارش با حجاب خاطرنشان کرد که همه همکارانش با او با احترام برخورد می‌کنند.

او گفت که عکس‌العمل مردم در خیابان وقتی با آنها برخورد می‌کند این است که فقط از او می‌پرسند آیا مسلمان است؟ و برخی از دیدن پلیس مسلمان ابراز خوشحالی می‌کنند.

همچنین امل السکری، اولین زن پلیس محجبه در نیویورک در این مراسم گفت که احساس خوشحالی می‌کند زیرا این رویداد برای او ارزش زیادی دارد. او افزود که چندین دهه پیش چنین چیزی رؤیایی دور بود، اما این رویا اکنون به حقیقت پیوست.

السکری گفت که این ثابت می‌کند که حجاب شما را از انجام هر کاری که دوست دارید باز نمی‌دارد و یک زن مسلمان می‌تواند مانند هر شخص دیگری هر کاری را انجام دهد.

السکری در سال 2014، به خاطر نجات یک مرد مسن و یک کودک کوچک که در ساختمانی در حال سوختن بودند، مدال شجاعت دریافت کرد. او و همسرش با شنیدن صدای گریه نوزاد در طبقه دوم به داخل ساختمانی پر از دود رفتند و آنها را نجات دادند.

بیل دی بلازیو شهردار وقت نیویورک در مراسم شام بزرگداشت السکری با بیان اینکه که او یک قهرمان است افزود: او پس از حملات 11 سپتامبر به نیروی پلیس پیوست تا با برچسب‌های ضد مسلمانان مبارزه کند.

در سال 2016 و پس از پیروزی ترامپ این افسر پلیس به همراه فرزندش به دلیل داشتن حجاب مورد تهدید و آزار و اذیت قرار گرفت. یک مرد نژادپرست که حدود 30 سال داشت، به او و پسرش حمله کرد و فریاد می‌زد: داعشی، سرت را می‌برم، به کشورت برگرد!

 واحد جنایات ناشی از نفرت پلیس نیویورک این حادثه را به عنوان جنایت ناشی از نفرت مورد پیگیری قرار داد و عامل این حمله دستگیر شد.

انتهای پیام

The post پلیس نیویورک از افسران محجبه قدردانی کرد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment