تجلیل از خدمات زنان مسلمان در ماه تاریخ اسلامی کانادا

به گزارش ایکنا به نقل از ابوت اسلام، امسال ماه تاریخ اسلامی (IHMC) در کانادا با قدردانی از خدمات زنان مسلمان فعال در زمینه هنر و علوم برگزار می‌شود.
هدف این رویداد شناسایی و ارج نهادن به مشارکت زنان مسلمان در جامعه و الهام بخشیدن و توانمندسازی جوانان مسلمان است.
با نزدیک شدن به ماه اکتبر، مسلمانان کانادا برای برگزاری برنامه‌های این ماه با موضوع میراث غنی مسلمانان و کمک به جامعه آماده می‌شوند.

در بیانیه‌ای در وب‌سایت این رویداد آمده است: ماه تاریخ اسلامی کانادا معتقد است که از طریق آموزش و به اشتراک گذاشتن داستان‌های مثبت، همه کانادایی‌ها می‌توانند رشد و به بهترین شکل ممکن با هم ارتباط برقرار کنند.

در این بیانیه آمده است: بیایید این ماه را با اشتیاق جشن بگیریم و کمک‌های غنی زنان مسلمان را که در بهبود بشریت نقش دارند و به خدمات خود ادامه می‌دهند، به اشتراک بگذاریم. هدف از این برنامه ارج نهادن به مشارکت‌های تاریخی زنان مسلمان در طول اعصار و تأثیر آنها بر پیشرفت هنر، علوم و جامعه است. به رسمیت شناختن و تکریم زنان باعث الهام بخشیدن و توانمندسازی جوانان مسلمان و از بین بردن کلیشه‌های منفی اسلام‌هراسی جنسیتی خواهد شد.

در سال 2007، IHMC موریل بلانگر، نماینده اتاوا-وانیر برای نخستین‌بار این ماه را نامگذاری کرد. از آن زمان، این مناسبت در استان‌ها و شهرداری‌های سراسر کانادا اعلام شده است و اعضای جامعه و سازمان‌ها هر سال میزبان رویدادهای بی‌شماری بوده‌اند و جوامع را گرد هم می‌آورند تا  تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و از یکدیگر بیاموزند. شهرهای کینگستون، برنابی و استان منیتوبا نیز بعداً این رویداد را به رسمیت شناختند.

 IHMC به تدریج در سال 2013 به یک نهاد مستقل تبدیل شد و اعضای هیئت مدیره آن در حال حاضر از ساسکاتون، رجینا، لندن، اتاوا و وینیپگ هستند.

انتهای پیام

The post تجلیل از خدمات زنان مسلمان در ماه تاریخ اسلامی کانادا Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment