هتک حرمت دوباره قرآن کریم در سوئد

به گزارش ایکنا به نقل از روسیا الیوم، سلوان مومیکا، مهاجر عراقی مقیم سوئد، بار دیگر در شهر مالمو و تحت حمایت پلیس، یک نسخه از قرآن کریم را آتش زد. این درحالی بود که نیروهای پلیس دو نفر از معترضان به این اقدام را دستگیر کردند.

مومیکا طی ماه‌های اخیر چندین بار اقدام به قرآن‌سوزی کرد و واکنش‌های زیادی را در جهان برانگیخت. او حتی در ۲۸ ژوئن و مصادف با یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان در مقابل مسجد اصلی استکهلم این اقدام خصمانه را با مجوز پلیس انجام داد.

دولت عراق پیش‌تر از مقامات سوئدی خواست تا این مهاجر عراقی‌الاصل را که چنین جنایاتی انجام می‌دهد، برای محاکمه تحویل این کشور دهند‌. اقدامات جنایتکارانه او در هتک حرمت مقدسات اسلام باعث خشم عراقی‌ها شده و آن‌ها را چندمین بار برای اعتراض به مقابل سفارت سوئد در بغداد کشانده است.

این مهاجر عراقی که به دست داشتن در پرونده‌های دیگر هم متهم است، جنایت قرآن‌سوزی را در مقابل سفارت‌خانه‌های کشورهای اسلامی از جمله عراق، ایران، ترکیه و مصر تکرار کرد و موجب اعلام انزجار کشورهای اسلامی و سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی شد.

دولت و مقامات سوئدی نیز که چندین بار مدعی بررسی حقوقی و سیاسی این اقدامات در کشورشان شده‌اند، در عمل به حمایت از جنایات علیه اسلام و تحریک احساسات مسلمانان جهان ادامه می‌دهند.

انتهای پیام

The post هتک حرمت دوباره قرآن کریم در سوئد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment