انتفاضه الاقصی پاسخی به بن‌بست در روند سازش بود

به گزارش ایکنا به نقل از وبگاه مقاومت اسلامی حماس، حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس اعلام کرد که انتفاضه الاقصی پاسخی عملی و میدانی به تلاش‌ها برای ایجاد واقعیت‌هایی جدید در فلسطین و سازش با دشمن صهیونیستی و بهبود اوضاع اقتصادی این رژیم بود.

وی امروز شنبه در سخنانی در همایش جوانان «بیست و سومین سالروز انتفاضه الاقصی…خیزش ادامه‌دار جوانان» اظهار کرد که مقاومت و فعالیت میدانی موجب تقویت حضور و جایگاه قضیه فلسطین در تمامی محافل و مقابله با پروژه عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی خواهد شد که مدتی است در منطقه به اجرا گذاشته شده است.

حازم قاسم با بیان اینکه انتفاضه الاقصی پس از به بن‌بست رسیدن کامل مسیر سازش با دشمن صهیونیست اتفاق افتاد، تأکید کرد که جوانان نقش بارزی در انتفاضه الاقصی داشتند زیرا بیشتر شهدای انتفاضه از قشر جوان بودند.

سخنگوی جنبش حماس یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انتفاضه الاقصی را بیرون راندن اشغالگران از نوار غزه و بخشی از کرانه باختری عنوان کرد و گفت: این انتفاضه موجب وارد آوردن ضرباتی سخت به دشمن شد تا جایی که ماندن در غزه را برای این رژیم بسیار پرهزینه می‌کرد و در نهایت رژیم اشغالگر وادار به فرار از غزه شد.

انتهای پیام

The post انتفاضه الاقصی پاسخی به بن‌بست در روند سازش بود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment