ادامه همراهی پلیس سوئد با فرد هتاک به قرآن

به گزارش ایکنا به نقل از روسیاالیوم، سلوان مومیکا، مهاجر عراقی‌الاصل ساکن استکهلم، که پیش‌تر چند بار اقدام به هتک حرمت قرآن کریم کرده بود، مجوز جدیدی را برای تکرار این جنایت در شهر مالمو از سوی مقامات سوئدی دریافت کرد.

این خبر را رادیوی سوئد گزارش داده و با انتشار یک پیام صوتی اعلام کرد سلوان مومیکا، که در چند هفته گذشته عامل آتش زدن نسخه‌های قرآن کریم در سوئد بود، اکنون مجوز دیگری برای برگزاری این رویداد در شهر مالمو دریافت کرده است.

بر اساس این گزارش، مومیکا این اقدام را صبح فردا شنبه، 30 سپتامبر در حالی تکرار خواهد کرد که مالمو بیشتر جمعیت مسلمان سوئد را در خود جای داده است.

مومیکا طی ماه‌های اخیر چندین بار اقدام به قرآن سوزی کرد و واکنش‌های زیادی را در جهان برانگیخت.

دولت عراق پیش‌تر از مقامات سوئدی خواست تا این مهاجر عراقی‌الاصل را که چنین جنایاتی انجام می‌دهد، برای محاکمه تحویل این کشور دهند‌. اقدامات جنایتکارانه او در هتک حرمت مقدسات اسلام باعث خشم عراقی‌ها شده است.

این مهاجر عراقی که به دست داشتن در پرونده‌های دیگر هم متهم است، جنایت قرآن‌سوزی را در مقابل سفارت‌خانه‌های کشورهای اسلامی از جمله عراق، ایران، ترکیه و مصر تکرار کرد و موجب اعلام انزجار کشورهای اسلامی و سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی شد.

دولت و مقامات سوئدی نیز که چندین بار مدعی بررسی حقوقی و سیاسی این اقدامات در کشورشان شده‌اند، در عمل به حمایت از جنایات علیه اسلام و تحریک احساسات مسلمانان جهان ادامه می‌دهند.

انتهای پیام

The post ادامه همراهی پلیس سوئد با فرد هتاک به قرآن Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment