تأکید عشایر جنوب عراق بر اطاعت از رهنمودهای مرجعیت

به گزارش ایکنا به نقل از شفق نیوز، رهبران طوایف آل عمر و الرمیض در استان ذی قار عراق اعلام کردند که به ابتکار مرجع عالی دینی آیت‌الله علی سیستانی برای تکیه بر راه حل مسالمت آمیز مناقشه جاری بین این دو عشیره طی ماه های گذشته تاکنون پاسخ مثبت دادند.

جمیل العمری، شیخ عشایر آل عمر در پاسخ به نامه آیت الله سیستانی گفت: ما تحت فرمان و اطاعت شما هستیم تا بحران کنونی شهرستان اصلاح را با طایفه الرمیض حل کنیم تا از خونریزی جلوگیری کنیم و فتنه ها را دفع کنیم.

صباح بدر الرمیض، رئیس کل قبیله البوصالح از عشیره الرمیض نیز در پاسخ به نامه سیستانی گفت: ما پاسخ کامل خود را به همه رهنمودها و رهنمودهای مرجع عالیقدر در نجف آیت الله سید علی سیستانی تأیید می‌کنیم و برای پایان دادن به این بحران از همه راه‌های مقبول و شناخته شده تلاش خواهیم کرد و به برادران و پسرانمان از طایفه البوصالح تأکید می‌کنیم که به فرمان مرجعیت عمل کنند.

عشیره الرمیض هم با صدور بیانیه‌ای به آیه 59 سوره نساء استناد کرد که خداوند متعال می‌فرماید: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا أَطِيعُوا اللَّهَ وَأَطِيعُوا الرَّسُولَ وَأُولِي الْأَمْرِ مِنْكُمْ فَإِنْ تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَالرَّسُولِ إِنْ كُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ ذَلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلًا» (ای اهل ایمان! از خدا اطاعت کنید و [نیز] از پیامبر و صاحبان امر خودتان [که امامان از اهل بیت اند و چون پیامبر دارای مقام عصمت می باشند] اطاعت کنید. و اگر درباره چیزی [از احکام و امور مادی و معنوی و حکومت و جانشینی پس از پیامبر] نزاع داشتید، آن را [برای فیصله یافتنش] اگر به خدا و روز قیامت ایمان دارید، به خدا و پیامبر ارجاع دهید؛ این [ارجاع دادن] برای شما بهتر واز نظر عاقبت نیکوتر است.)

در این بیانیه آمده است: در راستای پایبندی به آموزه‌های قرآن کریم و سیره اهل بیت(ع) و اطاعت از خدا و رسولش و ولی امر مسلمین ما به رهنمودهایی که در بیانیه آیت الله سیستانی، مرجع عالیقدر دینی عراق آمده است، لبیک می‌گوییم و از همه راه‌های مقبول و متعارف برای پایان دادن به این بحران تلاش خواهیم کرد.

عشیره الرمیض گفت: ما به برادرانمان و فرزندانمان در عشیره ابوصالح تأکید می‌کنیم که به فرمان مرجعیت پایبند باشند که همانا فرمان امام معصوم و خداوند متعال است، زیرا ما کاملا معتقدیم که نجات در دنیا و آخرت در پیروی از فرمان خدا و اولیای اوست.

این عشیره در پایان بیانیه ضمن آرزوی موفقیت برای تلاش‌ها در این زمینه تأکید کرد: خداوند متعال مرجعیت عالیقدر دینی را به عنوان گنجی برای ما و دژ مستحکم و امنی برای امت اسلامی نگاه دارد.

انتهای پیام

The post تأکید عشایر جنوب عراق بر اطاعت از رهنمودهای مرجعیت Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment