بازدارندگی حزب‌الله، لبنان را به امن‌ترین کشور خاورمیانه تبدیل کرد

به گزارش ایکنا به نقل از المیادین، پروفسور ایال زیسر از دانشگاه تل آویو در مصاحبه‌ای که در کانال 13 با وی در رابطه با دیدار بین سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله، زیاد النخاله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی و صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، انجام شد، بر تبدیل شدن لبنان به مکانی امن برای رهبران مقاومت تأکید کرد.

وی تصریح کرد: پیامی که رهبران مقاومت می‌خواستند برسانند این بود که محور مقاومت قوی و متحد است و این قطعاً پیام مهمی است.

زیسر افزود: هماهنگی بین این رهبران به این معناست که وقتی عملیاتی در قدس یا کرانه باختری انجام می‌شود، ممکن است موضوع به غزه و شاید به لبنان هم کشیده شود.

وی ادامه داد: رهبران مقاومت ضعف اسرائیل و آنچه را که با دولت کنونی درحال رخ دادن است، می‌بینند و این موضوع باعث می‌شود که همچنان به چالش و تحریک اسرائیل ادامه دهند، همان‌طور که مثلاً در مرزهای شمالی اتفاق می‌افتد بنابراین باید ترسید.

زیسر همچنین سخنان سید حسن نصرالله را پس از تهدید بنیامین نتانیاهو مبنی بر تعقیب رهبران مقاومت در «غزه، کرانه باختری و هر جای دیگر» یادآور شد که گفته بود: هر گونه ترور در خاک لبنان که یک لبنانی، فلسطینی، ایرانی یا هر کسی را هدف قرار دهد، بدون پاسخ نخواهد ماند.

سید حسن نصرالله روز شنبه در دیدار با زیاد النخاله و صالح العاروری آخرین تحولات سیاسی به ویژه تحولات فلسطین اشغالی را مورد بررسی قرار داد و بر هماهنگی امنیتی و نظامی برای اتخاذ تصمیم مناسب تأکید کرد.

انتهای پیام

The post بازدارندگی حزب‌الله، لبنان را به امن‌ترین کشور خاورمیانه تبدیل کرد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *