از صدور مجوز نیایش صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی تا محکومیت ترکیه

به گزارش ایکنا به نقل از فلسطین الیوم، سازمان صهیونیستی «بدینو» شامگاه دوشنبه از طریق حساب رسمی خود اعلام کرد که دادگاه عالی رژیم اشغالگر حق نیایش یهودیان در داخل مسجدالاقصی را تأیید کرده است.

در تصمیم دادگاه رژیم اشغالگر آمده است که اقدام شهرک‌نشینان برای نیایش با صدای بلند در داخل مسجدالاقصی و تا زمین خم شدن آنها چیزی است که نمی‌توان آن را جرم انگاری کرد و یا آن را مخل صلح مدنی دانست.

این در حالی است که سال گذشته نیز دادگاهی در رژیم صهیونیستی طی حکمی، حق برگزاری نیایش یهودیان در محیط مسجدالاقصی را به رسمیت شناخته و گفته بود که حضور تعداد محدودی از نیایشگران یهودی در صحن مسجدالاقصی مشروط به اینکه نیایش آن‌ها در سکوت برگزار شود، جرم محسوب نمی‌شود.    

صدها شهرک نشین صهیونیست صبح امروز سه‌شنبه با پشتیبانی نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی در چهارمین روز از ایام موسوم به عید عرش عبری وارد مسجدالاقصی شدند.

سازمان اوقاف اسلامی قدس هم اعلام کرد که بالغ بر 250 شهرک‌نشین صهیونیست تا این لحظه با ورود به صحن‌های مسجدالاقصی مشغول انجام آداب تلمودی شدند.

همزمان با تعرض شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی، نظامیان اشغالگر اسرائیلی نیز شماری از نمازگزاران فلسطینی را مقابل درهای مسجدالاقصی مورد حمله و ضرب و شتم قرار دادند.

شهرک‌نشین صهیونیست روز گذشته نیز در سومین روز عید عرش وارد مسجدالاقصی شده و اقدام به برگزاری مراسم‌ و مناسک تلمودی کردند. شهرک‌نشینان اشغالگر در دو نوبت صبح و عصر وارد مسجدالاقصی شدند.

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که شماری از شهرک‌نشینان در جریان تعرض به مسجدالاقصی اقدام به ادای سجده موسوم به حماسی کردند.

ترکیه: اسرائیل دست از اقدامات تحریک‌آمیز بردارد

در همین حال وزارت امور خارجه ترکیه با صدور بیانیه‌ای ورود غیرقانونی گروه‌های صهیونیست‌ افراطی به مسجدالاقصی  تحت حمایت نظامیان صهیونیست را محکوم کرد.

این وزارتخانه ضمن ابراز نگرانی از افزایش تعرض به مسجدالاقصی در قدس شرقی اشغالی گفت: حملاتی که حرمت و وضعیت تاریخی اماکن مقدس قدس به ویژه حرم شریف را نقض می‌کند، به هیچ وجه قابل قبول نیست.

ترکیه ضمن ابراز نگرانی عمیق نسبت به هتک حرمت گسترده مسجدالاقصی از اسرائیل خواست تا از هرگونه اقدام تحریک‌آمیز که سبب افزایش تنش می‌شود خودداری کند و اقدامات لازم در این راستا به‌طور جدی و سریع انجام شود.

تشکیلات خودگردان فلسطین و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) هم یورش صهیونیست‌ها را محکوم کردند.

وزارت خارجه اردن هم با صدور بیانیه‌ای جداگانه یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را محکوم کرده و ضمن هشدار درباره تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی خواستار احترام این رژیم به قوانین بین‌المللی شد.

انتهای پیام

The post از صدور مجوز نیایش صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی تا محکومیت ترکیه Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment