گشت و گذار روزنامه‌نگار صهیونیست در عربستان + فیلم

به گزارش ایکنا به نقل از العالم عربی، در کنار سفرهای رسمی متوالی وزیران و مقامات رژیم صهیونیستی به عربستان سعودی، سفرهای خبرنگاران صهیونیست نیز در سایه مذاکرات عادی سازی روابط بین دو طرف صورت می‌گیرد.

در یک مورد جدید که عادی‌سازی روابط بین عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی را به تصویر کشیده است، ایهود بن حمو، روزنامه نگار اسرائیلی، به جده به جده سفر کرده و گزارشی از داخل عربستان سعودی و خیابان‌های جده تهیه کرده است.

در ویدئویی که از سفر این روزنامه‌نگار اسرائیلی منتشر شده است، او درحال رصد مراسم جشن روز ملی عربستان است و با شهروندان این کشور گفت‌وگو می‌کند.

در بخشی از این فیلم ایهود بن حمو در مراسم جشن روز ملی سعودی‌ها که چند روز پیش برگزار شد، به دختری که بی‌حجاب است گل هدیه می‌دهد.

سفرهای مقامات اسرائیلی نیز به عربستان سعودی افزایش یافته است که جدیدترین آنها هیئتی به ریاست شلومو کاری، وزیر ارتباطات بود که روز یکشنبه یکم اکتبر 2023 برای شرکت در کنفرانس اتحادیه جهانی پست وارد عربستان شد.

چند روز قبل از آن هم وزیر گردشگری رژیم اسرائیل به عربستان سعودی سفر کرده بود.

حائم کاتز، وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی سه شنبه گذشته برای شرکت در کنفرانس سازمان گردشگری سازمان ملل وارد ریاض شد.

یک هفته قبل از آن، یکی از مقامات وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی با یکی از مقامات ارشد سیاسی سعودی در عربستان سعودی در یک جلسه محرمانه که توسط رادیو عمومی اسرائیل فاش شد، ملاقات کرده بود و اعلام شد که این ملاقات بخشی از یک سری جلسات محرمانه است که در روزهای اخیر در چارچوب عادی سازی روابط رژیم اسرائیل و عربستان سعودی انجام شده است.

محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در مصاحبه اخیر خود با شبکه فاکس تأکید کرده بود که عربستان سعودی و اسرائیل هر روز به برقراری روابط عادی نزدیکتر می‌شوند.

انتهای پیام

The post گشت و گذار روزنامه‌نگار صهیونیست در عربستان + فیلم Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment