80 شهید و 240 زخمی در حمله تروریستی به دانشکده نظامی سوریه/ سه روز عزای عمومی

به گزارش ایکنا؛ به نقل از سانا، در یک بیانیه نظامی که توسط خبرگزاری رسمی سوریه منتشر شده، اعلام شد که گروه‌های تروریستی مسلح مراسم فارغ‌التحصیلی افسران دانشکده نظامی در شهر «حمص» واقع در غرب سوریه را با پهپاد هدف قرار دادند.

در این بیانیه آمده است که این حمله تعدادی شهید، اعم از غیرنظامی و نظامی و ده‌ها زخمی، که حال برخی از آنها وخیم است، بر جای گذاشته است. 

بلافاصله پس از این حمله، خودروهای امدادی و آمبولانس‌ها به محل حادثه وارد شده و شروع به انتقال مجروحان به بیمارستان نظامی حمص کردند.

بر اساس بیانیه ارتش سوریه، حمله با پهپادهای مملو از مواد منفجره بلافاصله پس از پایان مراسم فارغ‌التحصیلی افسران صورت گرفت.

در این بیانیه آمده است: فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح این حمله بزدلانه بی سابقه را محکوم و اعلام می‌کند که با تمام قدرت به این سازمان‌های تروریستی در هر کجا که باشند پاسخ خواهد داد.

همچنین در بیانیه وزارت دفاع سوریه آمده است: گروه‌های مسلح تروریستی با حمایت بازیگران بین‌المللی ظهر امروز با استفاده از پهپادهای مملو از مواد منفجره به مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده نظامی در حمص حمله کردند.

 

این حمله تروریستی توسط هواپیماهای بدون سرنشین متعلق به گروهک‌های مسلح صورت گرفته است که تاکنون فرد یا گروه و کشوری مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. گفته می‌شود وزیر دفاع سوریه نیز در مراسم حضور داشت.

درخواست سوریه از شورای امنیت

وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای جنایت گروه‌های تروریستی مبنی بر حمله به مراسم فارغ‌التحصیلی افسران دانشکده نظامی در حمص را به‌شدت محکوم کرد و از سازمان ملل و شورای امنیت خواست تا حمله گروه های تروریستی به دانشکده نظامی در استان حمص را محکوم کنند.

بنابر گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده که این جنایت بیانگر پافشاری عاملان آن بر ادامه رویکرد تروریستی وحشیانه و خونین است که ملت سوریه در طول سال‌های گذشته از آن رنج برده‌اند.
80 شهید و 240  زخمی در حمله تروریستی به دانشکده نظامی سوریه
در این بیانیه آمده است که این اقدام تروریستی هرگز سوریه را از تلاش برای ریشه‌کنی آفت تروریسم و حامیان آن بازنخواهد داشت و این کشور با قدرت و قاطعانه به این گروه‌های تروریستی در هر جایی از خاک سوریه تا نابودی آن‌ها، پاسخ خواهد داد و تلاش برای آزادسازی خاک سوریه از اشغال نظامیان بیگانه و غیرقانونی و شبه‌نظامیان جنایتکاران ادامه خواهد داشت.

سوریه همچنین از سازمان ملل و شورای امنیت خواست تا این اقدام تروریستی بزدلانه را محکوم کرده و کشورهای حامی تروریسم را به دلیل ارتکاب جنایت علیه ملت این کشور مؤاخذه کند.

اعلام سه روز عزای عمومی در سوریه

به گزارش العالم، دولت سوریه در پی جنایت جدید گروه‌های تروریستی در شهر حمص که به شهادت دستکم 80 نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر منجر شد، سه روز عزای عمومی اعلام کرد.
80 شهید و 240  زخمی در حمله تروریستی به دانشکده نظامی سوریه
تلویزیون رسمی سوریه بعدازظهر امروز (۱۳ مهر) از حمله پهپادی تروریستی به مراسم فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان دانشکده نظامی در استان حمص خبر داد و گفت که این حمله تلفاتی زیادی به جا گذاشته است.

در همین ارتباط «حسن الغباش»، وزیر بهداشت سوریه گفت که بر اساس آمار اولیه تعداد کشته‌های این جنایت تروریستی ۸۰ نفر از جمله شش کودک و شش زن هستند و تعداد زخمی‌ها نیز به حدود ۲۴۰ نفر رسیده است.

انتهای پیام

The post 80 شهید و 240 زخمی در حمله تروریستی به دانشکده نظامی سوریه/ سه روز عزای عمومی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment