تجلیل از 100 حافظ قرآن نوجوان در «الغربیه» مصر + عکس

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «الوطن»، این مراسم باشکوه از سوی یکی از مراکز آموزش حفظ قرآن روستای «شرشابه» شهر «زفتی» واقع در استان الغربیه مصر برگزار شد.

نونهالان و نوجوانان دختر و پسر حافظ قرآن نیز در حالی که شال‌های زردرنگ و لباس‌های متمایز پوشیده بودند، پس از پیمودن خیابان‌های اصلی، در یکی از سالن‌های اصلی روستا تجمع کردند.

ساکنان روستا نیز با ایجاد دالان افتخار، این حافظان قرآن را مایه مباهات دانستند.

«شیخ یاسر حبیب»، یکی از برگزارکنندگان این مراسم گفت: مراسم تجلیل از حافظان قرآن همه ساله برگزار می‌شود، به‌طوری که حافظان قرآن ابتدا در حالی که از سوی اهالی روستا احاطه می‌شوند، مسیری را پیاده می‌روند که این اقدام نوعی تکریم آن‌ها و با هدف بالابردن روحیه این قرآن‌آموزان برگزار می‌شود.

وی در ادامه حفظ قرآن را یک افتخار بزرگ دانست و گفت: خداوند متعال مرتبه و درجه کسانی که کلام وحی را حفظ کرده‌اند، بالابرده است.

شیخ یاسر حبیب تصریح کرد: نونهالان و نوجوانانی که در این مراسم تجلیل شدند از گروه سنی 6 تا 13 سال بودند و اهدای لوح تقدیر و جوایز با حضور «محمود عبدالله ابوحسین» عضو مجلس سنای مصر از بخش‌های این مراسم بود.

«مؤمنه عبدالحلیم»، یکی از برگزارکنندگان این مراسم گفت: حفظ قرآن از سوی فرزندان آرزوی هر پدر و مادری است و مادران از حضور فرزندان خود در این جشن بسیار خوشحال شدند.

وی گفت: حفظ قرآن تربیتی صالح و پسندیده برای فرزندان است و والدین بسیار مشتاق هستند که فرزندانشان حافظ کلام وحی باشند.
تجلیل از 100 حافظ قرآن نوجوان در «الغربیه» مصر + عکس

تجلیل از 100 حافظ قرآن نوجوان در «الغربیه» مصر + عکس

تجلیل از 100 حافظ قرآن نوجوان در «الغربیه» مصر + عکس

انتهای پیام

The post تجلیل از 100 حافظ قرآن نوجوان در «الغربیه» مصر + عکس Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment