شهادت دو جوان فلسطینی در کرانه باختری/ ادامه حملات صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «الجزیره»، بامداد پنجشنبه در حمله نیروهای اشغالگر صهیونیست به اردوگاه طولکرم و  یورش همزمان صدها شهرک‌نشین به «آرامگاه یوسف» در شهر نابلس، یک فلسطینی به شهادت رسید و دست‌کم یک نظامی صهیونیست نیز مجروح شد. 

نظامیان صهیونیست در طولکرم با شبه‌نظامیان فلسطینی درگیر شدند که در این درگیری‌ یک فلسطینی در جنوب طولکرم پس از تیراندازی در ورودی شهرک «افنی حیفتس» شهید و یک فلسطینی دیگر زخمی شد.

منابع فلسطینی اعلام کردند که یک نظامی صهیونیست نیز بامداد امروز بر اثر تیراندازی نیروهای مقاومت در اردوگاه «نور شمس» واقع در شرق شهر طولکرم زخمی شد و مقاومت تلفن وی را ضبط کرد.

گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) نیز اعلام کرد که نیروهای آن با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در  ورودی اردوگاه طولکرم درگیر شدند که در نهایت صهیونیست‌ها مجبور به عقب‌نشینی شدند. 

گردان طولکرم از گردان‌های قدس نیز اعلام کرد که رزمندگان آن پس از کمین برای نیروهای اشغالگر در محور «البلاونه»، یکی از مواضع نظامیان اشغالگر را در داخل اردوگاه طولکرم با گلوله و مواد منفجره هدف قرار دادند. رادیو رسمی اسرائیل به نقل از منابع نظامی گزارش داد که درگیری‌های بی‌سابقه‌ای از جمله تیراندازی شدید و انفجار مواد منفجره در این منطقه رخ داده است.

در همین حال، شبکه‌های اجتماعی  فلسطینی تصاویری از یورش نیروهای اشغالگر به اردوگاه طولکرم و فیلمی از لحظه انتقال یک نظامی صهیونیست که در جریان درگیری مجروح شد، منتشر کردند.

اطلاعیه وزارت بهداشت فلسطین

این در حالی است که کمیته امور مدنی وزارت بهداشت فلسطین در اطلاعیه‌ای از شهادت دو جوان فلسطینی در نزدیکی طولکرم به نام‌های عبدالرحمن فارس محمد عطا 23 ساله و حذیفه عدنان محمد فارس 27 ساله خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، این دو جوان فلسطینی با گلوله نظامیان اشغالگر در شوفه واقع در جنوب طولکرم مجروح شده اما صهیونیست‌ها اجازه دسترسی خودروهای امدادی به محل حادثه و ارائه خدمات پزشکی به آنها را نداده که در نهایت به شهادت آنها منتهی شد.

نیروهای صهیونیست در این حادثه به شدت یک خودروی فلسطینی را مورد اصابت تیراندازی قرار داده که دو جوان داخل آن به شهادت رسیدند.

لازم به ذکر است شب گذشته و بامداد امروز شهر نابلس، اطراف شهر طولکرم و اطراف اردوگاه بلاطه شاهد حمله نیروهای اشغالگر و درگیری مسلحانه میان آنها و جوانان فلسطینی و نیروهای مقاومت بودند.

از سوی دیگر سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد در حادثه امنیتی رخ داده در طولکرم 5 نظامی یگان مستعربین مجروح شدند که جراحت 4 نفر از آنها متوسط و خطرناک است.

از سوی دیگر، صدها شهرک‌نشین تحت حمایت نیروهای اشغالگر صهیونیست به مقبره یوسف در منطقه شرقی شهر نابلس یورش بردند و یهودیان افراطی در این مقبره که تحت کنترل فلسطینیان است به بهانه برگزاری عید عرش، مراسم تلمودی انجام دادند.

در نتیجه پرتاب گلوله‌های فلزی و  گاز اشک‌آور توسط نظامیان رژیم اشغالگر به سوی ده‌ها جوانی که قصد مقابله با اشغالگران را داشتند، یک جوان فلسطینی بر اثر انفجار بمب گاز مستقیماً از ناحیه سر مجروح شد و ده‌ها نفر دیگر دچار گازگرفتگی شدند. 

گردان‌های شهدای الاقصی، شاخه نظامی جنبش آزادی‌بخش ملی فلسطین (فتح) نیز اعلام کرد که یک خودروی نظامی اسرائیلی با بمب‌های دست‌ساز هدف قرار گرفته است؛ در حالی که رادیو ارتش اسرائیل تایید کرد که یک بولدوزر نظامی اسرائیل پس از اصابت کوکتل مولوتف به آن سوخته است.

مقبره یوسف در مجاورت اردوگاه «بلاطه» در شرق نابلس در منطقه تحت حاکمیت تشکیلات خودگردان فلسطین قرار دارد که به گفته فلسطینیان این آرامگاه از بدو اشغال نابلس در سال ۱۹۶۷ تاکنون همواره کانون درگیری میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان بوده است.

فلسطینیان می‌گویند که این آرامگاه یک اثر باستانی اسلامی است که در سازمان اوقاف اسلامی به ثبت رسیده است و پیش از اشغال آن یک مسجد بوده و در آن قبر یک شیخی به نام «یوسف دویکات» از اهالی شهرک بلاطه البلد قرار دارد، اما یهودیان مدعی هستند که پیکر حضرت یوسف (ع) از مصر به آنجا منتقل شده و در آنجا دفن شده است.

ادامه حملات صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی

پس از آن که اداره اوقاف اسلامی قدس اعلام کرد که بیش از هزار شهرک‌نشین و افراطی یهودی صبح دیروز چهارشنبه، صحن‌های مسجدالاقصی یورش بردند، خبرنگار الجزیره گزارش داد که 135 شهرک‌نشین و تندرو یهودی نیز صبح امروز پنجشنبه با حمایت شدید نظامیان اشغالگر اسرائیل، در پنجمین روز از اعیاد یهودی به مسجدالاقصی یورش بردند.

صبح امروز رژیم اشغالگر اسرائیل محدودیت‌های شدیدی را برای ورود نمازگزاران فلسطینی به مسجدالاقصی اعمال کرد و از ورود مردان جوان برای نماز صبح جلوگیری کرد.

رژه نظامی گردان‌های قدس در غزه

به گزارش العالم، گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز روز چهارشنبه به مناسبت سی‌و‌ششمین سالگرد تاسیس این جنبش، رژه نظامی در غزه  برگزار کرد.

این رژه با مشارکت بیش از 60 گروهان به نام شهدای قهرمان از گردان‌های قدس و محور مقاومت برگزار شد.

در این نمایش عظیم، توانمندی‌ها و پیشرفت‌های نظامی‌گردان های قدس به‌ویژه در حوزه موشکی و موشک‌های جدید که برای نخستین بار وارد چرخه خدمت شده بودند، به نمایش درآمد و وجود علامت سوال بر روی موشک‌ها، به نشانه این بود که هر رویارویی جدید میان رژیم اسرائیل و مقاومت فلسطینی، برای دشمن غافلگیر کننده خواهد بود.

جنبش جهاد اسلامی همچنین موشک‌های پیشرفته و دوربرد بدر 3، براق 10، 60، 85 و 120 را که برد آن‌ها به تل‌آویو و قدس اشغالی می رسد، به نمایش گذاشت.
شهادت یک جوان فلسطینی در کرانه باختری/ ادامه حملات صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی

افزون بر نمایش موشک پیشرفته «قاسم» که به نام شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده، موشک جدید «براق» بدون اعلام برد و وزن آن نیز رونمایی شد.

در این رژه نظامی، موشک «جهنم عسقلان» نیز رونمایی شد که حامل کلاهک انفجاری به وزن چهارصد کیلوگرم بود. همچنین پهپادها از جمله پهپادهای شناسایی هدهد و پهپادهای تهاجمی سحاب و صیاد نیز رونمایی شد.

«اکرم العجوری»، فرمانده نظامی گردان‌های قدس تاکید کرد: مقاومت در همه عرصه‌ها برنامه‌ریزی دارد و در حال آماده‌سازی و ضربه‌زدن در همه میادین است و نقشه‌ها و توطئه‌های دشمن که ملت فلسطین، جوانان و آینده آنها را هدف قرار می‌دهد، به نتیجه نمی‌رسد.

وی تأکید کرد: اعضای گردان‌ها، تیپ‌ها و همه جناح‌های مقاومت عزم خود را جزم کرده‌اند و محور مقاومت با بلندپروازی های خود مستحکم و سربلند است و چشمانش با سربلندی و عزت به مجاهدان غزه است.

ناظران می‌گویند که این رژه نظامی بیانگر تداوم آمادگی و تجهیز نیروهای مقاومت است که نشان می‌دهد آنها به طور مداوم در حال توسعه توانایی های نظامی خود هستند و این توانایی‌ها فراتر از چیزی است که اشغالگران انتظار دارند.

انتهای پیام

The post شهادت دو جوان فلسطینی در کرانه باختری/ ادامه حملات صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment