رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درگذشت «شیخ تاج‌الدین الهلالی» را تسلیت گفت

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به شرح ذیل است:

انا لله و انا الیه راجعون

رحلت عالم فاضل مرحوم دکتر شیخ تاج‌الدین الهلالی، مفتی سابق استرالیا و نیوزلند که از پرچمداران تقریب و مدافعان جبهه مقاومت بودند، موجب تألم و تأثر شد.

این عالم مجاهد، پس از سال‌ها تعلیم و تربیت در جامعه الازهر با هجرت به استرالیا، در تبیین اسلام و ساماندهی امور مسلمانان همت گماشت. مرحوم الهلالی در نظر و عمل به حق یکی از پرچمداران تقریب و وحدت اسلامی بود و چه هدیه مبارکی که در هفته وحدت، میهمان رسول خدا(ص) شد.

وی صهیونیسم و تکفیر را دو عامل تاثیرگذار تفرقه بین مسلمانان می‌­دانست و برای مبارزه با این دو، هرگز آرام نداشت. توجه به انقلاب اسلامی و به طور ویژه به اندیشه‌های امام راحل(ره) از امتیازات این اندیشمند اسلامی بود. وی همواره دفاع از مردم مظلوم فلسطین و مقاومت را رسا، فریاد می‌­زد.

اینجانب و همکارانم در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی این ضایعه مولمه را به محضر ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری(دام عزه)، علما و مسلمانان مصر، استرالیا و نیوزیلند، جامعه الازهر و بازماندگان و علاقمندان آن عالم برجسته، تسلیت عرض می‌­کنیم.

انتهای پیام

The post رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درگذشت «شیخ تاج‌الدین الهلالی» را تسلیت گفت Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment