امیدواریم انقلاب اسلامی تحول را در همه دنیا ایجاد کند + فیلم و عکس

شیخ زکزاکی: امیدواریم انقلاب اسلامی تحول را در همه دنیا ایجاد کند

به گزارش خبرنگار ایکنا، شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه در بدو ورود به تهران امروز، 19 مهر در سخنان کوتاهی در جمع استقبال‌کنندگان در این مراسم با اشاره به حضور دانشجویان، دانش‌آموزان و طلاب در فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: بدانید که ما در این دنیا برای آزمایش آمده‌ایم. ۸ سال گذشته ما در یک آزمایش بزرگ بودیم که به خیر گذشت و ان‌شاءالله جمهوری اسلامی ایران بتواند تحول را در همه دنیا از جمله آمریکا، اروپا و سایر کشورها ایجاد کند تا زمینه برای ظهور حضرت مهدی(عج) فراهم شود.

وی افزود: بسیار خوشحالم که امروز چنین جمعیتی از مقاومت حمایت می‌کند و جز تشکر از شما عزیزان حرفی ندارم.

 

جمعی از مردم و دانشجویان صبح امروز برای استقبال از شیخ ابراهیم زکزاکی در فرودگاه امام خمینی(ره) حضور پیدا کردند.

گزارش تصویری مراسم استقبال از شیخ زکزاکی در فرودگاه را در صفحه عکس خبرگزاری ایکنا ببینید.

استقبال‌کنندگان با در دست داشتن عکس شیخ ابراهیم زکزاکی، سردار سلیمانی و آیت الله خامنه‌ای، مقام معظم رهبری در فرودگاه امام خمینی(ره) آماده استقبال از شیخ زکزاکی هستند.

شیخ زکزاکی: امیدواریم انقلاب اسلامی تحول را در همه دنیا ایجاد کند

به گفته مسعود شجره، رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی که از نزدیکان شیخ زکزاکی است، هدف اصلی سفر شیخ زکزاکی به تهران درمان ایشان و همسرشان در ایران است. همچنین برنامه‌های متعددی در این سفر برای ایشان تدارک دیده شده است. از جمله اینکه قرار است به شیخ زکزاکی در دانشگاه تهران دکترای افتخاری داده شود و سپس برای طی دوره درمان بستری خواهند شد.

۷ سال است که بر اثر شلیک گلوله سربازان ارتش نیجریه در سال ۲۰۱۵، یک چشم شیخ زکزاکی نابینا شده و ده‌ها تکه گلوله در سر و بدن ایشان هست و مدت‌هاست مسمومیت سرب در خون ایشان دیده شده و زنده ماندن ایشان در این مدت یک معجزه است. همچنین معلمه زینت، همسر ایشان نیز مشکل شدید زانو دارد و قادر به راه رفتن نیست و حداقل یک گلوله در بدن ایشان هست.

 از آنجا که امکان ادامه معالجه ایشان در نیجریه فراهم نبود، بلاخره با لطف خداوند این امکان فراهم شد که برای درمان به ایران بیایند.

 شیخ زکزاکی سال‌ها مبارزه صلح‌جویانه کرده است و همیشه تأکید وی این بوده که مبارزه بدون خشونت باشد هر چند که رفتار حکومت نیجریه با ایشان و طرفداران وی بسیار خشونت‌آمیز بوده و منجر به شهادت چند فرزند و ده‌ها نفر از پیروان وی شده است.

ابراهیم زَکزاکی (زاده ۱۳۳۲ش)، روحانی شیعه و رهبر شیعیان نیجریه است. وی با تأثیر از انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ و امام خمینی (ره)، به مذهب شیعه مشرف شد و با تأسیس جنبش اسلامی نیجریه، ۳۰۰ مدرسه اسلامی در نیجریه و کشورهای همسایه آن تأسیس کرد. او همچنین مؤسسات خیریه‌ای برای ارائه خدمات مالی درمانی و آموزشی به شیعیان راه‌اندازی کرده است.
 

چنان‌که شیخ زکزاکی گفته، وی هم‌زمان با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران (۱۳۵۷ش)، تبلیغ دینی در نیجریه را با جذب ده‌ها نفر آغاز کرد و تعداد پیروان اهل بیت(ع) در نیجریه، در دهه ۱۳۹۰ شمسی، با تلاش‌های وی به میلیون‌ها تَن رسیده است.
 
زکزاکی، در جریان حمله نیروهای ارتش نیجریه به حسینیه بقیة الله(عج) در شهر زاریا در سال ۱۳۹۴ ش بازداشت و زندانی شد. او و همسرش پس از شش سال حصر خانگی و زندان در ۶ مرداد ۱۴۰۰ (۲۸ ژوئیه ۲۰۲۱) از تمام موارد اتهامی تبرئه و آزاد شدند.

در ادامه تصاویری از حضور  استقبال مردمی از شیخ زکزاکی، رهبر شیعیان در نیجریه را مشاهده می‌کنید.

انتهای پیام

The post امیدواریم انقلاب اسلامی تحول را در همه دنیا ایجاد کند + فیلم و عکس Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment