بمباران دانشگاه الازهر در غزه

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی وفا، امروز چهارشنبه، هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی دانشگاه الازهر و دانشگاه اسلامی شهر غزه را بمباران کردند.

براساس اعلام منابع خبری، در این حملات خشونت‌آمیز اشغالگران ساختمان دانشگاه اسلامی را به طور کامل تخریب کرد و به دلیل آتش‌ سوزی و بسته شدن مسیر، هیچ کسی نتوانسته است وارد آن شود.

این درحالی است که هواپیماهای رژیم صهیونیستی ساختمان دانشکده دانشگاه الازهر را نیز هدف قرار داده‌اند که خسارات مادی شدیدی برجای گذاشته است.

به گفته منابع خبری، به ساختمان مرکز دینی الازهر هم خسارت‌هایی وارد شده است.

افزایش آمار شهدای فلسطینی به 1100 نفر

این درحالی است که وزارت بهداشت فلسطین عصر امروز اعلام کرد شمار شهدای تجاوز به نوار غزه تا بدین لحظه به یک هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که از ابتدای تجاوز به غزه تاکنون پنج هزار و ۳۳۹ نفر نیز مجروح شده‌اند.

یوسف ابوالریش، معاون وزیر بهداشت فلسطین در نوار غزه در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی درباره تلفات انسانی حملات رژیم صهیونیستی به غزه گفت که بیشتر جان باختگان و مجروحان حملات را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

ابوالریش در این خصوص اظهار کرد: زنان و کودکان ۶۰ درصد از کسانی که در بمباران‌های اسرائیل علیه نوار غزه هدف قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهند.

معاون وزیر بهداشت فلسطین تصریح کرد که تمام تخت‌های بیمارستان‌ها در غزه پر بوده و دارو و تجهیزات پزشکی نیز رو به اتمام است.

انتهای پیام

The post بمباران دانشگاه الازهر در غزه Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment