فراخوان مجمع فقهی عراق برای همبستگی با فلسطین

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری ملی عراق، مجمع فقهی عراق طی فراخوانی خواستار برگزاری نماز جمعه واحد در بغداد برای اعلام همبستگی با ملت فلسطین شد.

این مجع در بیانیه‌ای تحت عنوان «جمعه طوفان الاقصی» اعلام کرد: مجمع فقهی عراق در راستای همبستگی با مردم مبارز فلسطین از شما دعوت می‌کند تا در نماز جمعه واحد در مسجد جامع ابوحنیفه النعمان شرکت کنید.

این نماز در تاریخ 13 اکتبر 2023 به منظور اعلام همبستگی با ملت فلسطین برگزار می‎‌شود و پس از آن هم راهپیمایی با همین منظور برگزار می‌گردد.

پیشتر هم مقتدی صدر، رهبر جریان صدر، خواستار تظاهرات میلیونی متحد در میدان التحریر در مرکز بغداد، در جهت حمایت از فلسطین شد.

در حالی که تجاوزات اسرائیل به نوار غزه در فلسطین ادامه دارد و آب، برق و سوخت این منطقه قطع شده است، راهپیمایی‌های مردمی در عراق در حمایت از عملیات مقاومت فلسطین علیه اسرائیل ادامه دارد.

دولت عراق نیز عملیات نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس علیه رژیم صهیونیستی را نتیجه طبیعی ظلم و ستم سیستماتیکی دانست که توسط رژیم اشغالگر اسرائیل بر مردم فلسطین تحمیل شده است.

باسم العوادی، سخنگوی دولت عراق در بیانیه‌ای با بیان اینکه مردم و دولت عراق بر موضع قاطع خود در قبال مسئله فلسطین تأکید می‌کنند و در راستای دستیابی به آرمان‌ها و حقوق کامل مشروع فلسطینی‌ها در کنار ملت فلسطین ایستاده‌اند، تأکید کرد که بی‌عدالتی و غصب این حقوق نمی‌تواند صلحی پایدار ایجاد کند.

انتهای پیام

The post فراخوان مجمع فقهی عراق برای همبستگی با فلسطین Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment