کمپین اهدای خون شیعیان کانادا در آستانه اربعین

به گزارش ایکنا به نقل از یورک ریجن، روز یکشنبه 3 سپتامبر (12 شهریور ماه)‌، صدها مسلمان شیعه در انتاریو، به عنوان بخشی از مراسم مذهبی اربعین، با اهدای خون و پلاسما، شفقت و نوع‌دوستی خود را نشان خواهند داد. 

نزدیک به 400 عضو جامعه شیعیان انتاریو قرار ملاقات‌هایی را در مراکز مختلف اهدای خون در سراسر این استان رزرو کرده‌اند. انتظار می‌رود بیش از 130 نفر در مرکز جامعه جعفری در تورن‌هیل بین ساعت 10 صبح تا ظهر خون اهدا کنند.

کمپین اهدای خون و پلاسما توسط Canadian Blood Services (CBS)، یک سازمان غیرانتفاعی ملی که عرضه خون و فرآورده‌های خونی در کانادا را مدیریت می‌کند، سازماندهی شده است. به گزارش تلویزیون ملی کانادا (سی‌بی‌اس) حمایت اهداکنندگان، به‌ویژه جوامعی مانند مسلمانان شیعه، بسیار ارزشمند است، به‌ویژه با وجود چالش‌های اخیر مانند موج‌های گرما، آتش‌سوزی‌های جنگلی و سیل که تلاش‌ها برای جمع‌آوری خون را مختل کرده است.

این عمل محبت آمیز به دنبال یک کمپین موفق قبلی است که در آن داوطلبان منطقه تورنتو، اهداکنندگان را در سراسر کانادا برای طرحی با عنوان قهرمانان جهانی خون جذب کردند. Global Blood Heroes یک جنبش بین‌المللی است که مردم را به اهدای خون به عنوان راهی برای گرامیداشت فداکاری امام حسین(ع) و نجات جان مردم تشویق می‌کند.

مسلمانان شیعه نه تنها به جذب اهداکنندگان خون و پلاسما جدید کمک می‌کنند بلکه آنها پایگاه اهداکنندگان را نیز متنوع می‌کنند. این امر شامل اهداکنندگان سلول‌های بنیادی نیز می‌شود، زیرا بهترین شانس برای بیماران نیازمند به سلول‌های بنیادی، دریافت سلول بنیادی از فردی با پیشینه قومی مشابه است.

همچنین سال گذشته یک موسسه خیریه اسلامی در انگلیس با راه‌اندازی کمپینی رکورد جهانی جدیدی را برای بیشترین اهدای خون در یک روز به ثبت رساند. هدف از این برنامه، افزایش ذخیره پایین خون وزارت بهداشت این کشور ( NHS) و نجات جان بیش از ۱۵۰ هزار نفر در سراسر جهان اعلام شد.

انتهای پیام

The post کمپین اهدای خون شیعیان کانادا در آستانه اربعین Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *