از بیانیه حماس در حمایت از اسرای فلسطینی تا اقامه نماز جمعه باشکوه در مسجدالاقصی

به گزارش ایکنا به نقل از قدس پرس، حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس تأکید کرد که ملت فلسطین و مقاومت آن هرگز اجازه تعرض و تعدی به مسجدالاقصی را از سوی دشمن صهیونیستی نخواهند داد. 

قاسم در سخنرانی خود در تجمعی که حماس آن را امروز جمعه در غرب غزه به نشانه حمایت از قدس و کرانه باختری برگزار کرده بود، تصریح کرد: هرگونه تعدی و یورش به مسجد مبارک الاقصی در جریان اعیاد یهودی به منزله گشودن باب نبردی تمام عیار در تمامی جبهات است.  

متجاوزان در امان نخواهند بود

وی خاطرنشان کرد که نظامیان و شهرک نشینان اسرائیلی تا زمانی که به تجاوزات و شهرک‌سازی ادامه می‌دهند در امان نخواهند بود.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس یادآور شد که مقاومت هرگز به دشمن صهیونیستی اجازه تجاوز و تعدی علیه اسرای فلسطینی را نخواهد داد و با بهره‌گیری از تمامی ابزارها جهت ممانعت از سرکوبگری اسرائیل علیه این اسرا دست به کار خواهد شد.    

قاسم با اشاره به اوج گیری فعالیت‌ها و عملیات مقاومت در کرانه باختری گفت که هیچ کسی یارای متوقف کردن این فعالیت‌ها و عملیات‌ها را ندارد. 

تشییع جنازه شهید فلسطینی

فلسطینیان ساکن شهر طوباس امروز جمعه جنازه شهید عبدالرحیم فایز غنام را در شهرک عقابا واقع در شهر طوباس تشییع کردند. عنام امروز جمعه از ناحیه سر هدف گلوله اشغالگران صهیونیست قرار گرفته و به مقام رفیع شهادت رسید.

شرکت‌کنندگان در این مراسم، جنازه این شهید 36 ساله را از بیمارستان ترکیه‌ای در طوباس به سمت منزلش جهت وداع آخر خانواده‌اش با وی تشییع کردند و پس از اقامه نماز میت پیکر او را در قبرستان شهرک عقابا به خاک سپردند. 

شرکت‌کنندگان در این مراسم با حمل پرچم‌ فلسطین و بیرق‌های گروه‌های فلسطینی از جمله جنبش مقاومت اسلامی حماس و سر دادن شعارهای الله‌اکبر و تمجید از مقاومت خواستار گرفتن انتقام خون شهدای فلسطینی از دشمن صهیونیستی شدند.   

نماز جمعه باشکوه در مسجدالاقصی

با وجود تدابیر شدید نظامی اشغالگران اسرائیلی در مجاورت شهر قدیم و مسجدالاقصی، ده‌ها هزار فلسطینی نماز جمعه را در مسجدالاقصی در شهر قدس اشغالی اقامه کردند.

 اداره اوقاف قدس گزارش داد که 45000 نمازگزار از کرانه باختری از جمله بیت‌المقدس و سرزمین‌های اشغالی فلسطین در صحن‌های مسجدالاقصی نماز جمعه را اقامه کردند.

نیروهای اشغالگر با استقرار در خیابان‌های شهر بیت‌المقدس و مجاورت مسجدالاقصی،نمازگزاران را متوقف کردند، شناسنامه‌های آنها را بررسی و از ورود ده‌ها نفر به مسجد برای اقامه نماز جلوگیری کردند.

انتهای پیام

The post از بیانیه حماس در حمایت از اسرای فلسطینی تا اقامه نماز جمعه باشکوه در مسجدالاقصی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment