نقش شهید سلیمانی در ثبات منطقه فراموش‌ناشدنی است

به گزارش ایکنا به نقل از المنار، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان که به بیروت سفر کرده با سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، درباره آخرین تحولات سیاسی در لبنان و منطقه دیدار و گفت‌وکو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار، دبیرکل حزب الله لبنان را در جریان گفت‌وگوهای اخیر خود با مقامات عربستان سعودی قرار داد.

وی گفت‌وگوهای خود با مقامات عربستان را مثبت خواند و افزود: روند اجرای توافقات بین دو کشور، شاخصی بر نگرش دو کشور در صفحه جدید مناسبات تهران و ریاض خواهد بود.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به مذاکرات خود با رئیس‌جمهور سوریه و مقامات ارشد این کشور تأکید کرد: در شرایط بازگشت روابط سوریه به حالت طبیعی با کشورهای عربی، تحرکات بیگانه در فعال ساختن تروریست‌ها در سوریه، نشانگر اهداف دشمنان و رژیم صهیونیستی علیه سوریه و امنیت منطقه است.

در این دیدار آخرین وضعیت فلسطین و بحران‌های چندلایه امنیتی و اجتماعی در درون سرزمین‌های اشغالی مورد بحث قرار گرفت.

 دبیرکل حزب الله لبنان در این دیدار گفت: امروز مقاومت لبنان و فلسطین در قوی‌ترین وضعیت قرار دارد و اگر از صهیونیست‌ها رفتاری مبتنی بر  محاسبه خطا سرزند، با واکنش پشیمان کننده مقاومت مواجه خواهند شد.

سید حسن نصرالله با اشاره به نقش سازنده ایران در قبال منطقه و لبنان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت ، نقش سردار سلیمانی را در تثبیت امنیت منطقه در مقابله با صهیونیسم و تروریسم فراموش ناشدنی خواند.

امیرعبداللهیان امروز همچنین با نبیه بری، رئیس مجلس لبنان و عبدالله بوحبیب همتای لبنانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد. وزیر امور خارجه در دیدار با همتای لبنانی خود با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند مانع روابط اقتصادی ایران و لبنان شود، از آمادگی شرکت‌های ایرانی برای مشارکت در حل مشکل برق در لبنان خبر داد

انتهای پیام

The post نقش شهید سلیمانی در ثبات منطقه فراموش‌ناشدنی است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *