تأکید سازمان ملل بر نقض قوانین بین‌المللی در کرانه باختری

تاکید سازمان ملل بر نقض فاجعه بار قوانین بین المللی در کرانه باختریبه گزارش ایکنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، گزارش منتشر شده توسط «کمیته اعمال حقوق تخطی‌ناپذیر مردم فلسطین» وابسته به سازمان ملل متحد رژیم صهیونیستی را به عقب نشینی فوری و بدون پیش شرط از کرانه باختری دعوت کرد.
بر اساس این گزارش سالانه، اشغالگران به صورت متعدد استانداردهای موجود بر اساس قوانین بین المللی در خصوص وفاداری به شروط اشغالگری غیر قانونی را نقض کرده که از جمله آنها الحاق بخشی از اراضی کرانه باختری، نقض حقوق بشر مردم تحت اشغال و اقدام برای تبعیض نژاد است.
مایکل لینک گزارشگر ویژه سابق سازمان ملل متحد در امور فلسطین در سخنرانی خود در برابر این کمیته گفت: اسرائیل تمام این قوانین را قاطعانه نقض کرده و نحوه مدیریت این اشغالگری غیر قانونی شده است.
پایگاه خبری انگلیسی میدل ایست آی به نقل از وی افزود: از آن جهت که این اشغالگری غیر قانونی است پیامدهای آن باید عقب نشینی کامل، فوری و بدون پیش شرط نیروهای نظامی اسرائیل، خروج شهرک نشینان استعمارگر، لغو تمام قوانین نژاد پرستانه در کرانه باختری باشد.
این گزارش تاکید دارد رژیم صهیونیستی از سال 1967 کرانه باختری را به اشغال خود در آورده و در سال 1980 نیز اقدام به الحاق قدس شرقی کرده است.
در بخش دیگری از این گزارش تاکید شده دولت افراطی و راستگرای بنیامین نتانیاهو به توسعه پروژه‌های شهرک سازی در کرانه باختری ادامه داده و تمام توافقات بین المللی مخالف با توسعه شهرک سازی در مناطق اشغالی فلسطینی را نادیده گرفته است.
این کمیته بین المللی تاکید کرد: رفتار اسرائیل در اداره مناطق اشغالی فلسطین که اشغالگری بلند مدت و سیاست‌ها و برنامه ریزی برای شهرک سازی از ویژگی‌های آن است به طور کامل بیانگر نقض حق تعیین سرنوشت ساکنان فلسطینی این مناطق است.
این بیانیه در پایان هشدار داد: اسرائیل اراضی اشغالی فلسطینی را در سایه یک نظام نژادپرستانه ساختارمند و تفکیک نژادی اداره می‌کند و این به معنای وجود خطرات زیاد برای فلسطینیان ساکن این مناطق است.

انتهای پیام

The post تأکید سازمان ملل بر نقض قوانین بین‌المللی در کرانه باختری Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment