برگزاری جایزه بین‌المللی حفظ قرآن کویت

به گزارش ایکنا به نقل از الجریده، نشست خبری وزارت اوقاف و امور اسلامی کویت، امروز دوشنبه به منظور اعلام زمان برگزاری جایزه بین‌المللی حفظ قرآن کریم، قرائت و تجوید کویت برای حفظ قرآن کریم امروز برگزار شد.

دوازدهمین دوره مسابقه قرآن کریم کویت از 8 تا 15 نوامبر آینده زیر نظر شیخ نواف احمد جابر الصباح، امیر کویت برگزار خواهد شد.

محمد العلیم، رئیس کمیته اجرایی مسابقه بین‌المللی قرآن کریم کویت در سخنانی پیرامون این موضوع گفت: برای این مسابقه کمیته‌های تخصصی وجود دارد که از متخصصان امر تشکیل و جلسات مقدماتی برای برگزاری این مسابقه تشکیل شده است که اطلاع‌رسانی به کشورهای شرکت‌کننده، برگزاری آزمون‌های مقدماتی برای شرکت‌کنندگان، هماهنگی با وزارتخانه‌ها و ارگان‌های دولتی و همچنین هماهنگی با مراجع قرآنی خارج و داخل کویت برای شرکت در نمایشگاهی که در حاشیه فعالیت‌های جایزه برپا می‌شود را دربرمی‌گیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این جایزه شامل پنج بخش حفظ کل قرآن کریم با لحن، حفظ قرآن کریم با تلاوت ده قرائت متواتر، تلاوت و ترتیل، حفظ کل قرآن کریم برای حافظان نوجوان و جایزه بهترین پروژه فنی در راستای خدمت به قرآن کریم می‌شود.

رئیس کمیته اجرایی مسابقه بین‌المللی قرآن کریم کویت ادامه داد: از 80 کشور برای شرکت در بخش‌های مختلف این مسابقه بین‌المللی دعوت شده است و در حاشیه این مسابقه نیز یک نمایشگاه قرآنی برگزار می‌شود. همچنین سخنرانی‌هایی نیز با موضوعات مرتبط با قرآن انجام خواهد شد.

وی افزود: در این جایزه سالانه از چهره‌هایی تجلیل می‌شود که بر اساس معیارهای دقیق در سطح جهانی به قرآن کریم خدمت کرده‌اند و از جمله این چهره‌های قرآنی که مورد تجلیل قرار خواهند گرفت، می‌توان به قاری ممتاز شیخ احمد خلیل شاهین قبیس از کشور مصر و قاری عایشه عبدالرحمن الصفی از کشور کویت اشاره کرد.

انتهای پیام

The post برگزاری جایزه بین‌المللی حفظ قرآن کویت Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment