فراخوان تحریم شرکت‌های حامی اسرائیل از سوی فعالان مسلمان

به گزارش ایکنا به نقل از عربی 21، جنبش «بایکوت اسرائیل» (BDS) با توجه به تجاوزات مستمر به غزه برای هفدهمین روز متوالی، خواستار تحریم شرکت‌هایی شد که از اشغالگری اسرائیل حمایت می‌کنند.

این جنبش خواستار استفاده از هشتگ «دشمن خود را تحریم کنید» برای یادآوری به شرکت‌های بین‌المللی حامی اشغالگری اسرائیل، به‌عنوان شرکای نسل‌کشی اشغالگران علیه مردم محاصره شده غزه شده است.

این جنبش بر لزوم تحریم شرکت‌هایی که موضع صریح خود را در حمایت از نسل‌کشی علیه مردم نوار غزه اعلام کردند، تأکید کرد و از همه تلاش‌های مردمی در مناطق عربی و اسلامی تمجید کرد.

همچنین این جنبش خاطرنشان کرد که به اصل تحریم هدفمند پایبند است، یعنی تمرکز بر تعداد خاصی از همدست‌ترین و مهم‌ترین اهداف برای چند برابر شدن تأثیر، نه تحریم غیر هدفمند.

از زمان آغاز تجاوز به غزه، پس از اعلام واشنگتن مبنی بر اینکه حمایت نظامی و دیپلماتیک خود را پشت سر رژیم اسرائیل در تجاوز به نوار غزه قرار می‌دهد، در چندین کشور عربی فراخوان‌های مختلفی برای تحریم محصولات آمریکایی مطرح شده است.

ایالات متحده یک ناو هواپیمابر به منطقه فرستاد تا حمایت خود را از اشغالگری اسرائیل نشان دهد و همچنین هواپیماهای حامل مهمات را به اسرائیل فرستاد و علاوه بر بازدید مقامات آمریکایی از «تل‌آویو»، از این رژیم حمایت دیپلماتیک کرد.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در کویت پس از تشدید درخواست ها برای تحریم، به دلیل حمایت آمریکا از دولت اشغالگر در تجاوز به نوار غزه، تصاویری از کافه‌های خالی استارباکس آمریکایی را به اشتراک گذاشتند.

طی چند روز گذشته، درخواست‌ها در سراسر شبکه‌های اجتماعی برای تحریم گسترده تمامی فروشگاه‌ها و محصولات آمریکایی شدت یافته است که بسیاری از آنها از حمایت از دولت اشغالگر در تجاوز به نوار غزه که باعث قتل‌ عام علیه فلسطینی‌ها شد، حمایت کرده‌اند. 

کمپین انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل (Boycott, Divestment and Sanctions (BDS)) جنبشی جهانی است که هدف آن تحت فشار قرار دادن دولت اسرائیل با اهرم‌های اقتصادی جهت پایان اشغال سرزمین فلسطین، رفع تبعیض و به رسمیت شناختن حق بازگشت میلیون‌ها آواره فلسطینی به کشور خودشان است. 

انتهای پیام

The post فراخوان تحریم شرکت‌های حامی اسرائیل از سوی فعالان مسلمان Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment