کشته و زخمی شدن نظامیان آمریکایی در حمله مقاومت اسلامی عراق به عین‌الاسد

به گزارش ایکنا به نقل از المعلومه، یک منبع آگاه امنیتی عراقی جزئیاتی از حملات موشکی و پهپادی مقاومت اسلامی عراق به پایگاه عین‌الاسد را فاش کرده است که بر اساس آن، سه نفر از آمریکایی‌ها کشته و ۶ نفر دیگر از آن‌ها مجروح شده‌اند.

این منبع آگاه تصریح کرد که در نتیجه سه حمله به پایگاه عین‌الاسد طی دو روز گذشته، تلفات انسانی در میان نیروهای اشغالگر آمریکایی ثبت شده است.

این منبع افزود: در نتیجه سه حمله پهپادی و موشکی نیروهای مقاومت اسلامی عراق به پایگاه هوایی عین‌الاسد در منطقه «البغدادی» در منطقه «هیت» در استان غرب الانبار عراق یک پیمانکار خارجی و ۲ نفر از نظامیان آمریکایی کشته و ۶ نظامی دیگر آمریکایی زخمی شدند.

وی گفت: حمله اخیر به پایگاه عین‌الاسد موجب انهدام یکی از برج‌های مراقبت و همچنین وارد شدن خسارت مادی به یکی از باندها و آتش‌سوزی در یکی از ساختمان‌های این پایگاه نظامی نیروهای آمریکایی شد.

این منبع ادامه داد: در صورتی که امکان درمان در داخل پایگاه که شامل بیمارستانی یکپارچه و مجهز به جدیدترین تجهیزات پزشکی و پزشکان ماهر آمریکایی است، میسر نشود، نیروهای آمریکایی برای انجام عملیات انتقال مجروحان از طریق هواپیماهای ویژه به خارج از پایگاه آماده شده‌اند.

مقاومت اسلامی عراق طی روزهای گذشته با صدور بیانیه‌های جداگانه تأیید کرد که در پی حمایت واشنگتن از حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها و ساکنان غزه پس از شکست در عملیات طوفان الاقصی، پایگاه‌های آمریکایی عین‌الاسد در غرب و الحریر در شمال عراق را مورد حملات موشکی و پهپادی قرار داده است.

انتهای پیام

The post کشته و زخمی شدن نظامیان آمریکایی در حمله مقاومت اسلامی عراق به عین‌الاسد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment