نام‌نویسی به سبک کودکان غزه/ آمار شهدا از 4300 تن گذشت + فیلم

در سایه سکوت سنگین محافل بین‌المللی انجام می‌شود

به گزارش ایکنا به نقل از تی آر تی وورد، موشک‌های رژیم صهیونیستی و بمباران هوایی خواب و خاطرات کودکان غزه را ربوده و نسل‌کشی رژیم اشغالگر قدس، شاهدی آشکار بر میزان جنایت و وحوشت این اشغال ددمنشانه است.

حجم درد و رنج کودکان به دلیل تجاوزات مداوم، قطعی آب و برق و بی‌غذایی جدای از درد یتیمی قابل درک نیست.

این در حالی است که هدف قرار دادن غیرنظامیان به‌ویژه کودکان در جنگ، نقض کنوانسیون چهارم ژنو بوده و هدف قرار دادن غیرنظامیان، جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت به شمار می‌رود.

هر ساعت پنج کودک در غزه به شهادت می‌رسد

جنبش جهانی دفاع از کودکان اعلام کرده است: رژیم صهیونیستی از روز آغاز طوفان الاقصی تا امروز بیش از ۱۶۶۱ کودک را در غزه به خاک و خون کشیده است که میانگین آن روزی ۱۲۰ کودک است. صهیونیست‌ها تا به امروز انتقام شکست خود را از کودکان فلسطینی گرفته و حدوداً هر یک ساعت، پنج کودک را به شهادت می‌رسانند.

خبرگزاری‌ها ویدئویی را از کودکان غزه منتشر کرده‌اند که در حال نوشتن نام خود را روی دستشان هستند تا اگر شهید شدند، امدادگران بتوانند آنها را شناسایی کنند.

یک مقام جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در گفت‌وگو با الجزیره هم اعلام کرد که ۷۵ درصد شهدای تجاوز به نوار غزه، زن و کودک هستند.

در ادامه ویدئویی دلخراش از پیکر کودکان شهید غزه را مشاهده می‌کنید که نام آن‌ها نیز روی بدنشان نوشته شده است.

وی با بیان اینکه هنوز بسیاری از اجساد زیر آوار هستند، اضافه کرد: برگ برنده مدیریت میدانی نبرد و پرونده اسرا را در اختیار داریم.

وزارت بهداشت فلسطین نیز امروز یکشنبه، ۳۰ مهر اعلام کرد که در جریان حملات ارتش رژیم صهیونیستی از شب گذشته تا صبح امروز به منطقه مرکزی نوار غزه، بیش از ۱۱۰ شهروند فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

این وزارتخانه شمار شهدای حملات نظامیان صهیونیستی به این منطقه را تا ظهر امروز، چهار هزار و ۳۸۵ و شمار زخمی‌ها را ۱۳ هزار و ۵۶۱ نفر اعلام کرده است.

انتهای پیام

The post نام‌نویسی به سبک کودکان غزه/ آمار شهدا از 4300 تن گذشت + فیلم Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment