موسم الریاض عربستان همزمان با نسل‌کشی در غزه

به گزارش ایکنا به نقل از عربی 21، در شرایطی که غزه 25 روز است شاهد نسل‌کشی و تجاوزات وحشیانه رژیم غاصب اسرائیل است و هزاران نفر از مردم در کشورهای مختلف از غزه اعلام حمایت کرده‌اند، عربستان سعودی  در جهتی دیگر در حال برگزاری مراسم جشن و پایکوبی است.

علیرغم فجایع غزه، عربستان سعودی اصرار دارد که با آغاز فصل تفریحات ریاض موسوم به موسم الریاض بدون در نظر گرفتن جنایاتی که در فلسطین اتفاق می‌افتد جشنواره برگزار کند و به انتقاد کسانی که خواستار به تعویق انداختن این جشن‌ها بودند توجهی نکند.

شب اول «فصل سرگرمی»(موسم الریاض) در ریاض، پایتخت عربستان شاهد مراسم پر سر و صدا با حضور هزاران زن و مرد عربستانی بود که به صورت مختلط انجام شد. ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی پخش شد، مردان و زنان عربستانی را نشان می‌دهد که با موضی الشهرانی، خواننده سعودی، در حال پایکوبی هستند.

فعالان سکوی «X» (توئیتر سابق) هشتگی با عنوان «غزه از دست رفت و ریاض جشن می‌گیرد»(غزة تباد والرياض تحتفل) راه‌اندازی کردند که در صدر فهرست هشتگ‌های داغ در بسیاری از کشورهای عربی قرار دارد.

در همین زمینه، انیس منصور، روزنامه‌نگار یمنی با حمله به عربستان سعودی گفت: این صحنه‌ها از فصل 2023 ریاض به عنوان یک اقدام تاریخی شرم‌آور باقی خواهد ماند که شما را آزار می‌دهد؛ آیا آوار، محاصره، تاریکی و صدها جسد مدفون در گورهای دسته‌جمعی شما را به فکر وانمی‌دارد؟

یکی دیگر از فعالان توئیتر به نام عصام الذر نیز نوشت: «شکی نیست که محمد بن سلمان می‌خواست فصل بی‌حجابی، رقص، برهنگی، هرزگی و رقصندگان را راه‌اندازی کند تا پیامی را به مردم برساند. برای اینکه به همه ملت‌ها بگوید فلسطین موضوع من نیست.»

فعال توئیتری دیگری با انتقاد از این اتفاقات نوشت: «ما نمی‌خواهیم به خاطر کودکان غزه زندگی خود را متوقف کنید. فقط کمی حیا. فعلاً وقت رقص و آواز نیست.»

موسم الریاض عربستان همزمان با نسل‌کشی در غزه

عادل الحسنی فعال یمنی نیز نوشت: «ریاض با شادی بر بقایای کودکان و زنان غزه می‌رقصد، مردم ما در آنجا نابود می‌شوند و در سرزمین حرمین فریاد شادی سر داده می‌شود.»

از سوی دیگر مجمع علمای عربستان خواستار لغو برنامه‌های موسم‌ الریاض 2023 شد. در بیانیه این مجمع آمده است: مجمع علما با اندوه و حزن، نسل‌کشی صهیونیست‌ها در فلسطین را دنبال می‌کند و در شرایطی که امروز مجاهدین در حال نبرد (طوفان الاقصی) در دفاع از قبله اول هستند، مسلمانان منتظر موضع جدی حاکمان عرب و مسلمان در قبال مسئله فلسطین هستند.

ما در مجمع علما از دولت عربستان و مسئولان اداره رفاه و سرگرمی می‌خواهیم که فصل ریاض 2023 را لغو کنند و تمام فعالیت‌ها و رویدادهای آن را متوقف یا آنها را به رویدادهای آگاهی‌بخش و حمایت از آرمان فلسطین تبدیل کنند.

در موسم الریاض عربستان چه خبر است؟

جشنواره سرگرمی موسم الریاض از دیروز، 8 آبان شروع شد و رئیس اداره سرگرمی عمومی عربستان سعودی انتظار دارد که نسخه چهارم بین 10 تا 12 میلیون بازدیدکننده داشته باشد.

موسم الریاض عربستان همزمان با نسل‌کشی در غزه

کریس رونالدو؛ اسپانسر ورزشی موسم الریاض

ترکی الشیخ و کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی، قرارداد اسپانسری چهارمین دوره موسم الریاض را امضا کردند.

میزان درآمدزایی از موسم الریاض چقدر است؟

برای کشوری که اخیراً درهای خود را به روی رویدادهای سرگرمی زنده باز کرده است، موسم الریاض و برنامه‌های مشابه آن ثابت کرده‌اند که برای عربستان سعودی درآمدزایی بالایی دارند.

در سال 2019، ترکی الشیخ در ایکس فاش کرده بود که در حالی که 3.1 میلیارد ریال سعودی برای موسم الریاض هزینه شده بود، «درآمد مستقیم و غیرمستقیم» آن به 6 میلیارد ریال سعودی رسید.

موسم الریاض عربستان همزمان با نسل‌کشی در غزه

انتهای پیام

The post موسم الریاض عربستان همزمان با نسل‌کشی در غزه Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment