کاخ سفید سخنان مجری فاکس‌نیوز علیه عرب‌های آمریکا را محکوم کرد

به گزارش ایکنا به نقل از الحره، سخنگوی کاخ سفید از شبکه فاکس‌نیوز خواست تا از بینندگان خود عذرخواهی کند؛ این درخواست پس از آن مطرح شده است که یکی از مجری‌های شبکه، خواستار خشونت علیه عرب‌های آمریکا شده و سخنانی تحریک‌آمیز علیه آن‌ها مطرح کرده بود.

شامگاه چهارشنبه، در قسمتی از برنامه پرمخاطب «د فایو» که توسط فاکس‌نیوز پخش می‌شود، جسی واترز، مجری برنامه گفت که از آمریکایی‌های عرب‌تبار و کل جهان اسلام خسته شده است.

واترز افزود: می‌خواهم چیزی در مورد آمریکایی‌های عرب و جهان اسلام بگویم. ما و وقتی می‌گویم ما، منظورم غرب و فناوری غربی است، خاورمیانه را ایجاد کردیم. ما آن‌ها را ثروتمند کردیم. ما این نفت را از زمین استخراج کردیم و ارتش ما از همه این محموله‌های نفتی که در اطراف هستند، محافظت می‌کند.

اندرو بیتس، معاون سخنگوی کاخ سفید، در واکنش به این سخنان از واترز و شبکه فاکس‌نیوز انتقاد کرد و این سخنان را «نفرت‌انگیز» و «غیرقابل قبول» خوانده و تأکید کرد که فاکس‌نیوز یک عذرخواهی به تک تک بینندگان بدهکار است.

بیتس افزود: این دروغ‌های نفرت‌انگیز درباره آمریکایی‌های عرب و جهان اسلام، نیاز فوری به اقدام جو بایدن، رئیس‌جمهور دارد تا ثابت کند که در آمریکا جایی برای اینگونه سخنان وجود ندارد.

انتهای پیام

The post کاخ سفید سخنان مجری فاکس‌نیوز علیه عرب‌های آمریکا را محکوم کرد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment