پایان مسابقات قرآن و حدیث نبوی شورای همکاری خلیج فارس

به گزارش ایکنا به نقل از مال، مسابقات قرآن و حدیث نبوی شورای همکاری خلیج فارس که به همت معاونت ورزش و جوانان وزارت ورزش عربستان در مسجدالنبی برگزار شد، سه روز به طول انجامید.

از بین 30 شرکت کننده  از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در مرحله نهایی این رقابت‌ها امجد بن هلال البوسعیدی از عمان مقام اول را در رشته «حفظ کل قرآن کریم» کسب کرد.  جمال الدین برهان امین از عربستان سعودی مقام دوم و  ابراهیم بن محمد الرشید از عربستان نیز مقام سوم این رشته را کسب کرد.

در بخش دوم، «حفظ 20 جزء متوالی قرآن کریم»، المنذر بن علی المزروع از عربستان سعودی مقام اول و سلطان بن ابراهیم الحوسنی از امارات متحده عربی مقام دوم و معاذ بن سعید الضویانی از عمان مقام  سوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش سوم «حفظ 10 جزء متوالی قرآن کریم» این مسابقات نیز  عمر بن عبدالله الشهری از عربستان سعودی مقام اول، اسید بن بشیر فتنی از عربستان مقام دوم و عمر بن عبدالعزیز البریدی از عربستان سعودی مقام سوم را کسب کرد.

برگزیدگان مسابقات حفظ و تجوید قرآن ویژه جوانان به طور معمول بعدها در مقام نمایندگان کشورهای خود در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم عربستان حضور پیدا می‌کنند.

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در سال‌های اخیر شاهد رونق فعالیت‌های قرآنی بوده است، برگزاری مسابقات قرآنی مختلف در کنار توسعه موزه‌ها و مراکز قرآنی بخش مهمی از این فعالیت‌ها تلقی می‌شود.

انتهای پیام

The post پایان مسابقات قرآن و حدیث نبوی شورای همکاری خلیج فارس Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment