از وضعیت فاجعه‌بار بیمارستان‌های غزه تا موضع آمریکا درباره اشغال غزه از سوی اسرائیل

به گزارش ایکنا به نقل از الجزیره، همزمان با بیست و هفتمین روز از آغاز حملات وحشیانه اسرائیل به غزه و تلاش نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی برای نفوذ بیشتر به این منطقه، غزه در حال تجربه یک فاجعه انسانی است.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه در گزارشی اعلام کرد: اشغالگران همچنان قتل‌عام را یکی پس از دیگری در مناطق پر جمعیت تکرار می‌کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی  در ۲۴ ساعت ۱۵ قتل عام انجام داده که ۲۵۶ شهید نتیجه آن بوده است. تعداد شهدا به ۹۰۶۱ نفر رسیده است که ۳۷۶۰ کودک و ۲۳۲۶ زن هستند.

این سخنگو از همه طرف‌ها خواست مسیر ایمن را برای ورود فوری کمک‌های پزشکی به غزه فراهم کنند. وی تاکید کرد: ما نسبت به یک فاجعه بهداشتی قریب الوقوع در نتیجه توقف کار ژنراتور بیمارستان الشفا هشدار می‌دهیم.

تشدید حملات هوایی همزمان با پیشروی زمینی

شهاب اعلام کرد همزمان با تلاش نیروهای پیاده نظام ارتش رژیم صهیونیستی برای پیشروی در غزه، جنگنده‌های آن نیز وارد عمل شده و چند حمله را به مناطق درگیری زمینی انجام دادند. خبرنگار شهاب گزارش داد: درگیری شدیدی با نیروهای اشغالگر در حال نفوذ به محورهای جنوب غربی و جنوب شرقی شهر غزه شکل گرفته است.

القسام اعلام کرد که دو جنگ‌افزار دیگر دشمن صهیونیستی را در شرق محله زیتون در غزه منهدم کرده است.  ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز محله تل الهوا در غرب غزه را به طرز جنون‌آمیزی مورد حمله قرار داد. برخی منابع تاکید کردند که بیش از ۲۰ موشک در عرض چند دقیقه به سمت محله تل الهوا شلیک شده است.

همچنین خبرنگار الجزیره از حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به اردوگاه جبالیا برای سومین بار خبر داده است. الجزیره  اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز برای سومین بار اردوگاه جبالیا و محله «الفالوجا» در این اردوگاه را بمباران کردند.

شهادت چهار فلسطینی در کرانه باختری

همزمان با حملات صهیونیست‌ها به غزه، نظامیان این رژیم به رام الله، قلقیلیه و البیره در کرانه باختری یورش بردند. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ۴ فلسطینی در قلقیلیه به ضرب گلوله صهیونیست‌ها به شهادت رسیدند. این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که شش فلسطینی دیگر نیز از مناطق مختلف کرانه باختری مجروح شدند.
از سوی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی به کشته شدن یکی دیگر از نظامیان خود در درگیری با مبارزان قسام در غزه اذعان کرد.

ارتش این رژیم در بیانیه‌ای اعلام کرد: یوال زیلبر از گردان ۷۰۰۷ در درگیری‌های غزه کشته شده است. زیلبر هفدمین نظامی اسرائیلی است که در ۲۴ ساعت گذشته در مرز غزه کشته می‌شود.

 شهادت ده‌ها غیرنظامی در بمباران یک مدرسه

خبرگزاری شهاب  اعلام کرد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی مدرسه «ابو عاصی» در اردوگاه «الشاطی» در غرب شهر غزه را بمباران کردند.
طبق این گزارش، این مدرسه محل پناه آوارگان است و این حمله مجر به شهادت و مجروح شدن ده ها غیرنظامی شده است. الجزیره در گزارش خود گفته است که ارتش اشغالگر بمب‌های فسفری را به سمت مدرسه آنروا شلیک می‌کند.

همزمان با این حملات منابع خبری فلسطین نیز از موج جدید حملات راکتی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست نشین منطقه «غلاف غزه» خبر دادند.
همچنین مقاومت فلسطین در نوار غزه شهرک‌های غلاف غزه را در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان هدف حمله راکتی قرار داد. منابع محلی اعلام کردند که آژیرهای خطر در منطقه غلاف غزه به صدا درآمد.

 برج محل استقرار خبرنگاران هدف حمله اسرائیل

رسانه‌های فلسطینی از هدف‌گیری برج الغفری، در غرب غزه که محل استقرار خبرنگاران است توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی خبر دادند. خبرگزاری شهاب نیز گزارش‌هایی از درگیری‌ شدیدی میان رزمندگان مقاومت و ارتش رژیم صهیونیستی در جنوب محله «الزیتون» در غزه خبر داد.

گزارش‌ها از نوار غزه حاکی از شدت گرفتن درگیری‌ها و تبادل آتش میان نیروهای مقاومت غزه وصهیونیست‌ها است. درگیری‌ها در هر سه جبهه شمال‌غرب (بیت‌الاهیه)، شمال‌شرق (بیت‌الحانون) و جنوب شهر غزه گزارش شده است.

طبق این گزارش، نیروهای مقاومت درحال جلوگیری از پیشروی خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی هستند و صدای انفجار به شکل مداوم در منطقه شنیده می‌شود.

وضعیت فاجعه‌بار بیمارستان‌های غزه

 وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: ژنراتور اصلی بیمارستان اندونزی متوقف شد و بخش‌های زیادی از بیمارستان از کار افتاده است.

شرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه نیز در سخنانی پس از ازکار افتادن ژنراتور بیمارستان اندونزی اعلام کرد که وضعیت این بیمارستان و همچنین بیمارستان «الشفاء» فاجعه‌بار است.

وی همچنین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی حملات گسترده‌ای را به مناطق اطراف بیمارستان «قدس» در منطقه «تل الهوا» در جنوب نوار غزه انجام داده است.

تنها بیمارستان ارائه دهنده درمان سرطان در این منطقه نیز از چهارشنبه شب به دلیل کمبود سوخت تعطیل شده است.

در همین راستا، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که جان ۷۰ بیمار سرطانی در داخل این بیمارستان در خطر است.

صبحی سوکیک، مدیر بیمارستان دوستی ترکیه و فلسطین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این مرکز دیگر قادر به ارائه خدمات نیست و بسیاری از بیماران سرطانی این مرکز در معرض خطر مرگ قرار دارند.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه نیز در واکنش به تعطیل شدن تنها بیمارستان درمان بیماران سرطانی غزه گفت: بیمارستان دوستی ترکیه و فلسطین که در غزه فعالیت می‌کرد، به دلیل تمام شدن سوخت به طور کامل ازکار افتاده است.
وزیر بهداشت ترکیه گفت: جامعه جهانی و نهادهای مربوطه اقدامات کافی برای جلوگیری از حملات اسرائیل به بیمارستان ها در نوار غزه انجام ندادند.
در همین حال، «محمد زقوت»، مدیرکل بیمارستان‌های غزه نیز با اشاره به از کار افتادن ژنراتور برق بیمارستان اندونزی هشدار داد: ممکن است دستگاه‌های دیالیز در بیمارستان اندونزی به دلیل کمبود سوخت متوقف شوند.
مدیرکل بیمارستان‌های غزه ادامه داد: ۷۰ درصد خدمات بیمارستان‌ اندونزی به دلیل خرابی ژنراتورها به دلیل تمام شدن سوخت در خطر توقف هستند.

ارتش رژیم صهیونیستی که در میدان نبرد با مقاومت فلسطین در جریان عملیات «طوفان الاقصی» غافلگیر شده و شکست خورده، برای جبران این شکست مفتضحانه درحال هدف قرار دادن غیرنظامیان بی‌گناه در نوار غزه است و با بستن منابع آب و برق روی آنها و بستن تمامی گذرگاه‌ها منجر به شکل‌گیری یک فاجعه در این باریکه شده است.

آمریکا: اسرائیل نمی‌تواند غزه را اشغال کند

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: ما به صراحت اعلام کرده‌ایم اسرائیل نمی‌تواند غزه را اشغال کند و وزیر خارجه آمریکا هم از اسرائیل خواسته تلفات غیرنظامیان در غزه را به حداقل برساند.

رویترز نوشت: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: آنتونی بلینکن روز جمعه به اسرائیل سفر خواهد کرد تا ضمن اعلام همبستگی بر لزوم کاهش تلفات غیرنظامیان فلسطینی تاکید نماید.

سفر بلینکن که شامل توقف در اردن می شود، دومین سفر او به خاورمیانه در کمتر از یک ماه است. متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که بلینکن با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و دیگر مقامات ارشد دیدار خواهد کرد و اطلاعاتی در مورد اهداف نظامی اسرائیل و برنامه های آن برای دستیابی به این اهداف دریافت خواهد کرد.

میلر به خبرنگاران گفت: وزیر بر حمایت ایالات متحده از حق اسرائیل برای دفاع از خود مطابق با حقوق بین‌الملل بشردوستانه تأکید خواهد کرد و در مورد نیاز به اتخاذ همه اقدامات احتیاطی برای به حداقل رساندن تلفات غیرنظامیان و همچنین کار ما برای ارائه کمک‌های بشردوستانه بحث خواهد کرد.

میلر همچنین افزود: ما به صراحت اعلام کرده‌ایم اسرائیل نمی‌توند غزه را اشغال کند و درباره سرنوشت آن با فلسطینی‌ها و شرکای منطقه‌ای گفتگو خواهیم کرد.

 

انتهای پیام

The post از وضعیت فاجعه‌بار بیمارستان‌های غزه تا موضع آمریکا درباره اشغال غزه از سوی اسرائیل Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment