مسلمانان آلمان اسرائیل را به انجام جنایات جنگی متهم کردند

به گزارش ایکنا به نقل از آناتولی، رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان، اسرائیل را به ارتکاب جنایت جنگی در جنگ غزه متهم کرد و گفت که اقدامات نظامی مرگبار این رژیم به منزله مجازات دسته جمعی غیرنظامیان فلسطینی است.
 ایمن مازیک، رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان در مصاحبه با شبکه دولیتی ZDF گفت: ما اکنون شاهد درد و رنج غیرقابل توصیفی هستیم که بر غزه وارد شده است. از دیدگاه ما، بمباران جنگی توسط اسرائیل جنایت جنگی است. وی تاکید کرد که مجازات دسته جمعی جمعیت غیرنظامی فلسطین به حل و فصل مناقشه خاورمیانه منجر نخواهد شد.

مازیک با غم‌انگیز خواندن وضعیت انسانی در غزه، خواستار ارسال کمک‌های فوری و آتش بس در این منطقه شد و گفت: استفاده از سلاح باید فورا متوقف شود. باید به مردم کمک شود. باید کریدورهایی ایجاد شود تا بتوان کمک‌های بشردوستانه را به دست مردم رساند.

اظهارات مازیک در پی حملات هوایی اسرائیل به اردوگاه آوارگان جبالیا در شمال غزه در روز سه شنبه که صدها کشته و زخمی برجای گذاشت، بیان می‌شود.

ارتش اسرائیل حملات هوایی و زمینی خود به نوار غزه را از زمان حمله غافلگیرانه حماس در 7 اکتبر گسترش داده است.
از 26 روز پیش تا کنون بیش از 8700 فلسطینی که بیشتر آنها زنان و کودکان هستند بر اثر حملات وحشیانه اسرائیل کشته شده‌اند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، درخواست‌های فزاینده برای آتش‌بس را رد کرده و پذیرش آتش‌بس را به معنای تسلیم دانسته و اعلام کرده  که «این اتفاق نخواهد افتاد».

انتهای پیام

The post مسلمانان آلمان اسرائیل را به انجام جنایات جنگی متهم کردند Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment