پیام تسلیت سازمان همکاری اسلامی و حزب‌الله لبنان به زلزله‌زدگان مراکش

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان همکاری اسلامی، حسین ابراهیم طه، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی، مراتب تسلیت و همدردی صمیمانه خود را به پادشاه، دولت و ملت مراکش بیان و همدردی خود با خانواده‌های قربانیان این فاجعه را ابراز کرد.

طه تصریح کرد: خداوند قربانیان این حادثه را رحمت کند و به مجروحان شفای عاجل عنایت فرماید.

دبیر کل سازمان همکاری اسلامی علاوه بر این بر همبستگی و حمایت کامل این سازمان از مراکش و مردم آن در مقابله با اثرات این زلزله بزرگ و غلبه بر این مصیبت انسانی تأکید کرد.

از سویی جنبش مقاومت اسلامی لبنان(حزب الله) نیز همدردی عمیق خود را با مردم کشور برادر مراکش ابراز و حمایت خود را از آنها در این فاجعه غم‌انگیز و دردناک اعلام کرد.

در بیانیه این سازمان تصریح شده است: عمیق‌ترین مراتب تسلیت و همدردی خود را خانواده‌های قربانیان این حادثه ابراز می‌کنیم و از خداوند می‌خواهیم تا به مجروحان و آسیب‌دیدگان شفای عاجل عنایت کند و به مردم و دولت مراکش نیز کمک کند تا زخم‌های خود را التیام بخشیده و از مصیبت این فاجعه رهایی یابند.

شامگاه روز جمعه، 17 شهریور زلزله با شدت 7 ریشتر مراکش را لرزاند. کانون این زلزله در شمال این کشور و در منطقه الحوز قرار داشته است. بنا به آمارها تاکنون بیش از 2 هزار نفر در این زلزله جان سپرده‌اند.

انتهای پیام

The post پیام تسلیت سازمان همکاری اسلامی و حزب‌الله لبنان به زلزله‌زدگان مراکش Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment