در انتخابات آینده از بایدن حمایت نخواهیم کرد

به گزارش ایکنا به نقل از یاهو نیوز،  جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا هنگام ورود به مینیاپولیس در روز گذشته با تظاهراتی روبرو شد که توسط رهبران مسلمان محلی سازماندهی شده بود.

 این اعتراضات نشانه این است که رأی دهندگان مسلمان آمریکایی ممکن است پس از حمایت از بایدن در سال 2020 با انتخاب دوباره وی  مخالفت کنند.

شعبه مینه‌سوتا شورای روابط آمریکایی _ اسلامی(CAIR)، بزرگترین سازمان مسلمانان این کشور، سه تظاهرات جداگانه را در مکان‌های مختلفی که بایدن در روز چهارشنبه از آن بازدید کرد ترتیب داد.

در بیانیه این سازمان آمده است که بایدن با انجام ندادن اقدامات لازم برای مهار اسرائیل در غزه یا مبارزه با اسلام‌هراسی در داخل، حمایت خود را از دست می‌دهد.

جیلانی حسین، مدیر اجرایی CAIR شعبه مینه سوتا، در یک کنفرانس خبری به ان‌بی‌سی نیوز گفت: ما بایدن را رها می‌کنیم زیرا او ما را رها کرده است.

وی افزود: فکر نمی‌کنم که این یک تصمیم عجولانه عاطفی از سوی جامعه مسلمان آمریکا باشد. این یک تصمیم قطعی است. قرار نیست عصبانیت از بین برود. 

مینه سوتا میزبان جامعه بزرگی از مسلمانان آمریکا است. بیشتر آنها در سال 2020 به بایدن رای دادند. اما تعداد فزاینده‌ای از رهبران جامعه مسلمان و عرب در مینه سوتا و دیگر ایالت‌های نوسانی مانند میشیگان هشدار می‌دهند که بایدن آنها را از خود دور کرده است.

حسین گفت که احساسات ضد بایدن فقط یک حرف بیهوده نیست، بلکه در حال تبدیل شدن به اقدامات واقعی در صحنه است.

 به نظر می‌رسد مقامات کاخ سفید از خشم فزاینده آمریکایی‌های مسلمان آگاهند. هیچ ملاقاتی با رهبران مسلمان محلی در طول سفر بایدن به مینه‌سوتا برنامه ریزی نشده است.

دولت آمریکا شامگاه چهارشنبه آنچه را که اولین راهبرد ملی ایالات متحده برای مقابله با اسلام‌هراسی نامید اعلام کرد، که تلاش مشترک شورای سیاست داخلی و شورای امنیت ملی در تدوین طرح جامع مبارزه با اسلام هراسی است.

 بایدن در این سفر به وضعیت بشردوستانه در غزه پرداخت و گفت که برای رساندن کمک‌های بیشتر به غزه و خروج غیرنظامیان مجروح بیشتر – از جمله شهروندان آمریکایی – از منطقه جنگی تلاش خواهد کرد.

وی افزود: تعداد کامیون‌هایی که وارد غزه می‌شوند به طور قابل توجهی در حال افزایش است، اما ما هنوز راه زیادی در پیش داریم. ایالات متحده به حمایت بشردوستانه از مردم بیگناه غزه که به کمک نیاز دارند ادامه خواهد داد.

زیاد امره، وکیل اهل مینیاپولیس گفت که نمی‌داند چرا بایدن نسبت به کشته شدن اسرائیلی‌ها ابراز خشم کرد، اما در برابر کشته شدن صدها شهروند فلسطینی در غزه هیچ واکنشی نداشته است. 

انتهای پیام

The post در انتخابات آینده از بایدن حمایت نخواهیم کرد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment