هشدار اف.بی.آی درباره افزایش تهدیدات علیه مسلمانان در آمریکا

به گزارش ایکنا به نقل از صدی البلد، الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی آمریکا و کریستوفر رای، مدیر اف.بی.آی، روز سه‌شنبه نسبت به تشدید تهدیدات داخلی در پی آغاز جنگ بین رژیم صهیونیستی و حماس، به ویژه تهدیدات فزاینده علیه جوامع مسلمان و عرب در آمریکا هشدار دادند.

مایورکاس و رای در سخنان آغازین خود در جلسه استماع کمیته مجلس سنای ایالات متحده، چشم‌انداز تهدیدی را که آمریکا با آن مواجه است را تشریح و تأکید کردند که چگونه جنگ جاری چالش‌هایی را برای امنیت آمریکا ایجاد می‌کند.

مایورکاس در سخنان ابتدایی خود بیان کرد: همانطور که چند هفته گذشته نشان داد، محیط تهدیدی که وزارت ما مسئول مقابله با آن است، در 20 سال پس از 11 سپتامبر، به طور مداوم تکامل و گسترش یافته است.

وی افزود: تهدیدات علیه جوامع و نهادهای اسلامی، عربی و یهودی در سراسر کشور ما افزایش یافته است. همچنین نفرت علیه دانشجویان، جوامع و مؤسسات درحال افزایش است.

مایوکاس گفت: اف.بی.آی با تهدید فزاینده‌ای از سوی افراد یا گروه‌های کوچک افراط‌گرا در داخل ایالات متحده مواجه شده که ممکن است از رویدادهای خاورمیانه برای انجام حملاتی علیه آمریکایی‌هایی که زندگی روزمره خود را انجام می‌دهند، الهام گرفته باشند.

این درحالی است که روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز با انتشار مقاله‌ای به شرایط دردناکی پرداخته است که مسلمانان آمریکا پس از شروع درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی فلسطین با آن مواجه شده‌اند.

نویسنده مطلب این روزنامه در بخشی از مقاله خود به حملات رژیم صهیونیستی به غزه پرداخته و می‌نویسد: این حمله وحشیانه بود و یک ملت را شوکه کرد و مسیر تاریخ آن را تغییر داد. مقامات، منتقدان و شرکت‌های آمریکایی به سرعت در اطراف اسرائیل در جنگ با نوار غزه گرد هم آمدند.

این درحالی است که تنها در هفته اول جنگ، اسرائیل بیشتر از بمب‌هایی که ایالات متحده در یک سال تمام بر روی افغانستان انداخته بود، بر سر مردم غزه انداخت.

انتهای پیام

The post هشدار اف.بی.آی درباره افزایش تهدیدات علیه مسلمانان در آمریکا Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment