وزیر کشور دولت انگلیس اسلام‌ستیز است

به گزارش ایکنا به نقل از عربی 21، یکی از مشاوران سابق دولت انگلستان به اظهارات ضد اسلامی سوئلا براورمن، وزیر کشور انگلستان، به ویژه در جریان جنگ کنونی علیه غزه، واکنش نشان داده و ضمن انتقاد از وی خاطرنشان کرد که طرح چنین سخنانی باعث ایجاد تفرقه در جامعه انگلستان می‌شود.

ساموئل کوسومو، مشاور ارشد بوریس جانسون، نخست وزیر سابق انگلستان در امور جامعه مدنی، گفت که براورمن خودش بخشی از مشکل است.

وی خاطرنشان کرد که ریشی سوناک، نخست وزیر در نهایت بخشی از مسئولیت چند دستگی که پیش خواهد آمد را متحمل خواهد شد و اوست که باعث سخنان وزیر کشور شده است.

وی افزود: وزیر کشور مشکلات بزرگی با مسلمانان انگلستان دارد. شاید او با موضوع اسلام‌هراسی مشکل داشته باشد. چنین شخصی که از قبل ملاحظات و گرایش‌هایی نسبت به یک موضوع داشته باشد، شایسته این نیست که در کشور لیبرالی مثل انگلستان وزیر کشور باشد.

کوسومو ادامه داد: از زمان شروع جنگ علیه غزه، وزیر کشور با تعداد زیادی از رهبران و مردم عادی یهودی در انگلستان ملاقات کرده است. او باید این کار را انجام دهد. اما سؤال این است که او در این مدت با چند نفر از مسلمانان ملاقات داشته است؟ از چند مسجد دیدن کرده است؟

وزیر کشور انگلستان اخیراً به راهپیمایی‌هایی که در حمایت از فلسطین برگزار شده، حمله کرده است و مدعی شد که این راهپیمایی‌ها باعث ایجاد اختلاف در جامعه می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد که درباره این راهپیمایی‌ها تنها یک سخن می‌توان گفت و آن اینکه این اقدامات نفرت‌انگیز هستند.

انتهای پیام

The post وزیر کشور دولت انگلیس اسلام‌ستیز است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment