جنگ ظالمانه رژیم اشغالگر علیه مردم غزه را محکوم می‌کنیم / تأکید مصر بر آتش‌بس فوری

به گزارش ایکنا به نقل از الجزیره، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در سخنان خود در نشست سران کشورهای سازمان همکاری اسلامی گفت: این جنگ ظالمانه که رژیم اشغالگر علیه مردم در غزه به راه انداخته است محکوم می‌کنیم.

 وی افزود: مجدداً درخواست خود برای آتش بس و گشایش گذرگاه‌ها و ورود کمک‌های انسانی را تکرار می‌کنیم. ما هرگونه کوچاندن اجباری ساکنان غزه را رد می‌کنیم و خواستار شکسته شدن محاصره تحمیلی بر نوار غزه هستیم.

وی تأکید کرد: ما کوچاندن اجباری ساکنان غزه را رد می‌کنیم و خواهان رفع محاصره این منطقه هستیم.

بن سلمان همچنین از برخورد دوگانه جامعه بین‌المللی در قبال مسئله غزه انتقاد کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز با حضور در این اجلاس طی سخنانی گفت: مردم ما در معرض تجاوزات وحشیانه جنگ و نابودی توسط رژیم اشغالگری هستند که همه مرزها را درنوردیده است. وی افزود:  ۴۰ هزار کشته و مجروح و تخریب هزاران خانه بر سر ساکنان در کرانه باختری اتفاق افتاده است. 

وی ادامه داد: مردم ما در کرانه باختری مورد حملات تروریستی توسط نیروهای اشغالگر و شهرک‌نشینان تروریست قرار دارند. از شورای امنیت می‌خواهیم که به مسئولیت خود برای توقف تجاوز به مردم ما عمل کند. ما از شورای امنیت می‌خواهیم که فوراً این کشتارها را متوقف و در جهت ورود کمک‌های انسانی و سوخت همکاری کند.

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در سخنرانی خود خواستار حفظ امنیت و باز ماندن کریدورهای بشردوستانه در غزه برای ارسال دائمی کمک‌ها شد و تاکید کرد: ممانعت اسرائیل از ورود آب، غذا و دارو به مردم غزه جنایت جنگی است. وی افزود: جهان بهای شکست در حل مسئله فلسطین را خواهد پرداخت.

همچنین عبدالفتاح السیسی، رئیسجمهور مصربا محکومیت کشتار غیرنظامیان تأکید کرد که سیاست مجازات دسته جمعی مردم غزه غیرقابل قبول است. وی خواستار آتش‌بس فوری و بدون قید و شرط و ممانعت از کوچاندن مردم غزه به خارج از سرزمینشان شد.

السیسی در سخنرانی خود گفت: ما خواستار فرمولی برای حل و فصل مناقشه بر اساس راه حل دو دولتی و تشکیل کشور فلسطین در مرزهای 1967 هستیم و خواستار تحقیق بین المللی در مورد تجاوزات نیروهای اشغالگر علیه فلسطینی ها در غزه هستیم.

نشست اضطراری مشترک عربی و اسلامی امروز شنبه در ریاض با هدف بررسی تحولات غزه و سرزمین های فلسطینی آغاز شد.

در حال تکمیل…

انتهای پیام

The post جنگ ظالمانه رژیم اشغالگر علیه مردم غزه را محکوم می‌کنیم / تأکید مصر بر آتش‌بس فوری Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment