اظهارات وزیر خارجه سوئد درباره پشت پرده قرآن‌سوزی

به گزارش ایکنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی سوئد، توبیاس بیلستروم، وزیر امور خارجه از حزب محافظه‌کار سوئد در سخنانی تأکید کرد: مقامات سوئدی باید تحقیقات گسترده‌تری در مورد عاملان پشت پرده قرآن‌سوزی و اقدامات علیه خدمات اجتماعی سوئد انجام دهند، چرا که این اقدامات کمپینی سازمان‌دهی شده علیه سوئد است.  

وی افزود: من کاملاً متقاعد شده‌ام که ما نیازمند تحقیقات گسترده‌تر در این مورد هستیم و دلیلی برای عمیق‌تر کردن این سؤالات داریم و کسانی هستند که سوئد را با این حملات هدف قرار می‌دهند. ما سازمان‌های امنیتی و انتظامی زیادی داریم و این سازمان‌ها باید به تحلیل وقایع و اموری بپردازند که اخیراً در رابطه با قرآن‌سوزی در سوئد و مبارزه با قانون رفاه اجتماعی صورت گرفته است.  

بیلستروم افزود: سرویس امنیتی سوئد، سرویس اطلاعات نظامی و اداره دفاع مدنی باید به دقت مسائل و وقایع مرتبط به آتش زدن قرآن و حملات علیه مسلمانان سوئد را تجزیه و تحلیل کنند.

بسیاری از کارشناسان بین‌المللی در این زمینه تصریح کرده‌اند که حوادث اخیر قرآن‌سوزی و پیامدهای آن نشان داد که سوئد در این زمینه آمادگی کافی ندارد چرا که کاملاً روشن است که برخی با سوءاستفاده از آزادی بیان، به دنبال ایجاد خشونت و تنش در سوئد و اختلال در روابط خارجی این کشور و همچنین ایجاد تهدیدهای تروریستی علیه آن هستند.  

به گفته وزیر خارجه سوئد، این کشور برای مقابله با اقدامات اخیر نیازمند تلاشی طولانی‌مدت و اصلاح نظام‌مند رویه‌های اخیر است.

انتهای پیام

The post اظهارات وزیر خارجه سوئد درباره پشت پرده قرآن‌سوزی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment