نماینده ایران رتبه دوم مسابقات قرآن مسکو را کسب کرد + فیلم

 

این مسابقات به همت شورای مفتیان روسیه و با همکاری اداره امور معنوی مسلمانان روسیه و دانشگاه علوم انسانی «محمد بن زاید» امارات برگزار شد و شرکت‌کنندگان در این مسابقات در رشته حفظ کل قرآن به رقابت پرداختند.

آیین اختتامیه این مسابقات روز جمعه، 19 آبان‌ماه در مسکو برگزار شد که نمایندگان کشورهای روسیه، ایران و هند به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

شماری از وزرا، مفتیان و علمای برجسته کشورهای قطر، امارات و عربستان و رهبران سازمان‌های اسلامی بین‌المللی به‌عنوان مهمان افتخاری در این رقابت‌ها که با حضور نمایندگان 35 کشور برگزار شد، حضور داشتند.

حسین خانی‌بیدگلی، متولد اردیبهشت‌ماه ۱۳۷۵ و ساکن شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان است. از جمله رتبه‌هایی که این حافظ بین‌المللی قرآن به دست آورده، می‌توان به کسب رتبه نخست اولین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب علوم دینی اشاره کرد. 

 

یادآور می‌شود، دوره گذشته این مسابقات سال گذشته و پس از دو سال تعطیلی به دلیل شیوع کرونا برگزار شد. در آن دوره که در رشته قرائت تحقیق برگزار شد، سیدمصطفی حسینی به نمایندگی از کشورمان حضور داشت که در نهایت موفق به کسب رتبه سوم این مسابقات شد.

نماینده ایران رتبه دوم مسابقات قرآن مسکو را کسب کرد

انتهای پیام

The post نماینده ایران رتبه دوم مسابقات قرآن مسکو را کسب کرد + فیلم Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment