آغاز کنفرانس مبارزه با تروریسم و پولشویی در نامیبیا

به گزارش خبرنگار ایکنا، کنفرانس 10 روزه مبارزه با تروریسیم و پولشویی با حضور نمایندگان کشورهای آفریقایی و رهبران دینی از امروز در ویندهوک نامیبیا آغاز به کار کرد.

حجت‌الاسلام ابوالفضل صبوری، مدیر مرکز اسلامی قبا نیز به عنوان نماینده مسلمانان به این کنفرانس دعوت شده بود.

در نخستین روز این کنفرانس، نماینده نامیبیا گفت: حملات تروریستی در سال 2022 در آفریقا 94 درصد افزایش یافته و در این سال بیش از 10 هزار نفر در حملات تروریستی کشته شده اند که بیش از 50 درصد قربانیان شهروندان عادی بوده‌اند.

وی با بیان اینکه درآمد گروه‌های تروریستی به طور معمول از راه قاچاق است، بیان کرد: بیشترین حملات تروریستی در کشورهای بورکینافاسو، سومالی، دی آر سی مالی و نیجریه بوده است.

نماینده نامیبیا اظهار کرد: از جمله گروه‌های تروریستی فعال در آفریقا بوکوحرام و الشباب است که وابسته به القاعده یا داعش هستند.

نماینده موزامبیک نیز در این کنفرانس توضیح داد:. هر چند وضعیت جنوب آفریقا بهتر از مرکز و غرب آن است اما گسترش تروریست در کشور او در جنوب شرقی آفریقا موجب نگرانی است.

در ادامه، نماینده نامیبیا گزارش مختصری از کشور خود ارائه داد و گفت: از سال 2012 که مرکز مبارزه با تروریسم در نامیبیا تشکیل شده، حمله تروریستی در آن اتفاق نیفتاده است.

انتهای پیام

The post آغاز کنفرانس مبارزه با تروریسم و پولشویی در نامیبیا Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *