لایحه منع تحریم اسرائیل اعتبار بین‌المللی انگلستان را از بین می‌برد

به گزارش ایکنا به نقل از القدس العربی، وبسایت انگلیسی میدل ایست آی در مطلبی پیرامون تصویب قانون منع تحریم رژیم صهیونیستی نوشت: این پیش‌نویس قانون ضد بایکوت وجهه انگلستان را در سطح جهان تخریب می‌کند. اما دولت ریشی سوناک بدون توجه به پیامدهای خطرات چنین قانونی، برای تصویب آن فشار می‌آورد.

نویسنده مطلب با انتقاد از بررسی پیش نویس قانون منع تحریم رژیم صهیونیستی از سوی مجلس عوام انگلستان می‌افزاید: آنچه عجیب است، این است که این پیش‌نویس قانون حمایت ویژه‌ای از اسرائیل و فعالیت آن در کرانه باختری اشغالی و بلندی‌های جولان کرده و باعث شده است تا جنبش تحریم اسرائیل نتواند اقدامی در مقابل آن انجام دهد.

نویسنده در بخش دیگری از مطلب خود آورده است: انگلستان یکی از کشورهای امضاکننده قطعنامه شماره 2334 شورای امنیت سازمان ملل است. این قطعنامه که یک تعهد رسمی است از همه دولت‌ها می‌خواهد در معاملات خود، نسبت به سرزمین‌های اشغالی سال 1967 با دیگر مناطق تفاوت قائل شوند.

به باور نویسنده در قانون جدید، انگلستان از شهرک‌های رژیم صهیونیستی حمایت خواهد کرد که چنین کاری بی‌معناشدن تعهدی است که انگلستان در سازمان ملل متحد داده است.

نویسنده در بخش دیگری از مطلب خود آورده است: عدم تمایل دولت به بررسی جدی پیش‌نویس قانون مورد نظر، درواقع یک هدیه سیاسی برای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل است. درحالی که نتانیاهو از زمانی که به قدرت بازگشته است، برای انضمام بخش‌های دیگری از کرانه باختری تلاش می‌کند.

انتهای پیام

The post لایحه منع تحریم اسرائیل اعتبار بین‌المللی انگلستان را از بین می‌برد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *