وهن مقدسات توهین به خداست

آنتونیو تاجانی، معاون نخست‌وزیر ایتالیا

به گزارش ایکنا به نقل از آکی، آنتونیو تاجانی، معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه ایتالیا که روز گذشته، 20 شهریور در همایش بین‌المللی «جسارت صلح» در برلین، پایتخت آلمان سخن می‌گفت، تصریح کرد: من معتقدم که هیچ‌کس نباید به خود اجازه دهد قرآن، انجیل یا تورات را بسوزاند. زیرا  خشونت از سوی افراد علیه کتاب و سوزاندن آن آسان است اما این افراد متوجه خشونت و توهینی نیستند که از این عمل برای دیگران حاصل می‌شود.

رئیس هیئت ایتالیایی حاضر در  همایش یادشده افزود: وقتی شاهد اعمال خشونت‌آمیز علیه کلیساها، کنیسه‌ها و مساجد هستیم  که به دلیل توهین به مؤمنان، تخریب یا سوزانده می‌شود، در واقع شاهد توهین به خدا هستیم.

وی با اشاره به اعتقاد دینی خود تصریح کرد: گفت‌و‌گوی بین ادیان به نظر من تاریخ و زندگی بشریت را با جهانی پیوند می‌دهد که  خداوند رکن آن است،  جهانی که به اعتقاد من دنیای مدرن فاقد آن بوده و به دنبال محو آن است،  انگار هیچ چشم‌اندازی عالی برای زندگی و تاریخ ما وجود نداشته است. متأسفانه مردم همیشه فراموش می‌کنند که خدا دوست ندارد مردم از یکدیگر متنفر باشند و به نام او با هم بجنگند.

تاجانی پیش‌تر قرآن‌سوزی در شهر استکهلم را محکوم کرده و پس از آتش زدن ساختمان سفارت این کشور در بغداد توسط معترضان، «همبستگی خود را با سوئد» اعلام کرده بود.

 همایش بین‌المللی «جسارت صلح» به همت انجمن بین‌المللی سنت ایجیدو در برلین پایتخت آلمان در حال برگزاری است.

 

 

انتهای پیام

The post وهن مقدسات توهین به خداست Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *