بیانیه حماس به مناسبت سالروز آزادسازی غزه

به گزارش ایکنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، در این بیانیه آمده است: جنبش مقاومت اسلامی حماس با صدور بیانیه‌ای به مناسبت 18‌امین سالروز آزادسازی نوار غزه تأکید کرد که استراتژی مقاومت جامع که به بیرون راندن رژیم اشغالگر صهیونیستی از نوار غزه منجر شد در کنار پایداری و مقاومت در برابر جنایات صهیونیست‌ها، امروز نیز قادر به شکست تمامی طرح‌ها و توطئه‌های دشمن برای شهرک‌سازی و یهودی‌سازی قدس و کرانه باختری است و این بهترین راه محقق‌کردن خواسته‌های ملت اعم از آزادی و بازگشت است.
جنبش حماس تأکید کرد که تشدید جنایات دشمن صهیونیستی علیه قدس و کرانه باختری هرگز به این رژیم مشروعیت نمی‌بخشد و نمی‌تواند جنایات آن در زمینه تغییر حقایق و واقعیت‌ها پنهان نگه دارد.
بیانیه حماس افزود: ملت فلسطین در کرانه باختری و پاسداران قدس و مسجدالاقصی راه مقاومت را در پیش خواهند گرفت و طعم تلخ شکست را به دشمن خواهند چشاند.
این جنبش اشاره کرد که محاصره بیش از 16 ساله نوار غزه لکه ننگی بر پیشانی تمامی کسانی است که سکوت کردند و واکنشی از خود نشان نمی‌دهند یا به هر نحوی در رنج و محنت‌های بیش از دو میلیون فلسطینی در این باریکه سهیم هستند.
حماس تأکید کرد که زمان آن رسیده است که این محاصره ظالمانه برچیده شود و سران جنایتکار رژیم صهیونیستی به خاطر جنایاتشان بازخواست و محاکمه شوند.
حماس از تلاش‌های بسیاری از کشورها و سازمان‌ها در راستای کاهش رنج و محنت‌های مردم غزه از طریق اجرای پروژه‌های انسانی و خیریه و عمران و بازسازی ویرانی‌های این باریکه تقدیر و تشکر کرد.

18سال از بیرون راندن اشغالگران صهیونیست از غزه گذشت

دشمن اشغالگر صهیونیستی 18 سال پیش در چنین روزی ناچار شد تحت ضربات سخت مقاومت از نوار غزه خارج شود. این تحولی مهم در تاریخ معاصر فلسطین بود که اوج پیشرفت و ارتقای توانمندی مقاومت را به نمایش گذاشت.

آریل شارون نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی مدعی شد که خروج از غزه اقدامی یکجانبه در چارچوب طرح بهبود اوضاع این باریکه و بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی فلسطینیان است، اما اگر شجاعت و دلاوری مقاومت نبود که شهرک های صهیونیستی را به جهنم تبدیل کرده بود، هرگز این عقب نشینی اتفاق نمی افتاد.

دشمن صهیونیستی سرانجام پس از 38 سال اشغال نوار غزه مجبور شد این باریکه را ترک کند و اینگونه غزه به عزت و کرامت رسید و از بند اشغالگری رهایی یافت.

در آن زمان 25 شهرک صهیونیستی در نوار غزه وجود داشت که حدود 35 درصد از مساحت کل این منطقه را شامل می‌شد. این شهرک ها مناطقی راهبردی برای رژیم صهیونیستی بود و از طریق آن بیشتر ثروت و منابع نوار غزه را به تاراج می‌برد.

مقاومت فلسطین پس از آزادسازی نوار غزه به طور شبانه‌روزی برای تقویت و ارتقای توانمندی‌های خود تلاش کرد و توانست تونل‌هایی در این باریکه حفر کند که ورود به این باریکه برای اشغالگران را به کابوسی وحشتناک تبدیل کرده است.

مقاومت در زمینه ساخت موشک و راکت و پهباد هم پیشرفت‌های چشمگیری در این سال‌ها داشته است. اکنون موشک‌های مقاومت دورترین نقطه در اراضی اشغالی را هم هدف قرار می‌دهد.

پهبادهای مقاومت نیز به یکی دیگر از کابوس‌های دشمن صهیونیستی تبدیل شده و تجربه غزه اکنون در حال انتقال به کرانه باختری است و مقاومت در کرانه باختری هم همان راه مجاهدان غزه را در پیش گرفته است.

مقاومت فلسطین پس از آزادسازی غزه تا به امروز وارد جنگ‌ها و نبردهای زیادی با دشمن صهیونیستی شده و به رغم برتری عددی دشمن صهیونیستی در تمامی این جنگ‌ها پیروز شده و ضرباتی سخت و کاری به اشغالگران وارد کرده است.

انتهای پیام

The post بیانیه حماس به مناسبت سالروز آزادسازی غزه Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *