پایان دوره قرآنی «فلسطین؛ محور وحدت» در لبنان + عکس

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت رایزنی فرهنگی ایران در لبنان، مراسم اختتامیه دوره‌ تابستانی آموزش قرآن کریم با شعار «فلسطین، محور وحدت و قدس آرمان مقدس ماست» در مسجد و دانشکده «الدعوة الاسلامیه» بیروت برگزار شد.
در این مراسم، سید کمیل باقرزاده، رایزن فرهنگی کشورمان در بیروت، شیخ عبدالله جبری، دبیرکل جنبش امت، جمعی از علمای اهل سنت و مدرسین دانشکده الدعوة الاسلامیة و کودکان و نوجوانان لبنانی، فلسطینی و سوری منطقه صبرا و شاتیلای بیروت و اولیای ایشان حضور داشتند.
باقرزاده در سخنانی، اظهار کرد: پیامبر(ص) به ما دستور می‌دهند که در شرایط گسترش فتنه به قرآن پناه ببریم. امروز با نگاهی به اوضاع دنیای اسلامی شاهد فتنه‌های گوناگونی هستیم؛ از طرفی فتنه مذهبی با هدف ایجاد اختلاف در امت اسلامی و از سوی دیگر، فتنه انحرافات اخلاقی با هدف ایجاد تزلزل در بنیان خانواده و سلول‌های اساسی تشکیل دهنده جامعه اسلامی و فتنه اشغالگری رژیم صهیونیستی.
رایزن فرهنگی کشورمان در لبنان افزود: در همه این موارد، قرآن نسخه شفابخش خود را به ما ارائه می‌کند، اما آنچه اهمیت دارد تمسک عملی به این نسخه شفابخش است.
باقرزاده با تشکر از دست اندرکاران برگزاری این دوره قرآنی به ویژه اساتید و معلمانی که در شرایط سخت معیشتی لبنان برای تربیت نسل‌های مؤمن آینده از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند، اهانت به قرآن را نشانه عجز و ناتوانی دشمن از رویارویی فکری با منطق قرآن دانست و بر لزوم اجتماع هرچه بیشتر مسلمین حول محور قرآن و فلسطین تأکید کرد.
شیخ عبدالله جبری نیز در سخنان خود از رایزنی فرهنگی کشورمان به منظور همکاری در برگزاری این دوره قرآنی قدردانی کرد.
بنابر اعلام این خبر، این مراسم با اهدای گواهینامه و جوایز به بیش از 320 تن از کودکان و نوجوانان لبنانی، فلسطینی و سوری شرکت‌کننده در دوره تابستانی خاتمه یافت.

انتهای پیام

The post پایان دوره قرآنی «فلسطین؛ محور وحدت» در لبنان + عکس Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *