ممنوعیت استفاده از نقاب در مدارس مصر

به گزارش ایکنا به نقل از روسیا الیوم، وزارت آموزش و پرورش مصر اعلام کرد: استفاده از نقاب در مدارس ممنوع بوده و پوشاندن موی سر دختران نه اجباری، بلکه اختیاری است.

در بیانیه این وزارتخانه تصریح شده سات: لازم است حجابی که دانش‌آموز به میل خود انتخاب می‌کند، چهره او را نپوشاند و هر نوع پوشش موی سر منعی نخواهد داشت. مشروط به اینکه از رنگی که اداره آموزش و پرورش اعلام کرده، استفاده شده باشد.

وزارت آموزش و پرورش در دستورالعمل ادواری مربوط به لباس فرم مدارس تأکید کرده است در صورتی که دانش‌آموزی با حجاب باشد، ولی او باید از انتخاب دخترش آگاه باشد و انتخاب او برای آن بر اساس میل او بدون فشار بوده است و هیچ طرفی غیر از ولی در این زمینه حق دخالت نخواهد داشت.

این وزارتخانه به ادارات تابعه خود دستور داده است تا بررسی کنند و مطمئن شوند که ولی دانش‌آموز نسبت به نوع پوشش آن‌ها در مدارس مطلع است.

در خصوص تعیین رنگ لباس، این وزارتخانه خاطرنشان کرده است که هیئت مدیره مدرسه با هماهنگی هیئت امناء، اولیاء و مربیان، رنگ لباس فرم مناسب مدرسه را برای دانش‌آموزان دختر و پسر تعیین می‌کند و تصمیم صادر شده توسط اداره ذی صلاح آموزش و پرورش تأیید می‌شود.

انتهای پیام

The post ممنوعیت استفاده از نقاب در مدارس مصر Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *