اعطای جایزه «علی‌اکبر سیاسی» به دکترهای روانشناسی

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انجمن روانشناسی ایران، سید محمدکاظم واعظ‌ موسوی، دبیر علمی کنگره نهم  انجمن روانشناسی ایران با اعلام خبر اعطای جایزه زنده‌یاد دکتر «علی‌اکبر سیاسی» به دانش‌آموختگان دوره دکتری گرایش‌های روانشناسی گفت: کنگره نهم  انجمن روان‌شناسی ایران از تاریخ 24 الی 26 آبان در دانشکده علوم ورزش و تندرستی دانشگاه تهران، برگزار می‌شود. دومین رخ‌داد این کنگره علمی اعطای جایزه زنده یاد دکتر «رضا زمانی» به سه مقاله برتر منتشر شده در مجلات معتبر مستخرج از پژوهش‌های آزمایشی در رشته روان‌شناسی از سال 1398 به بعد است.

وی محور اصلی این کنگره را «روانشناسی و مسائل اجتماعی» برشمرد و افزود: در این کنگره پنل‌های علمی تخصصی متعددی با حضور اساتید شاخص روان‌شناسی برگزار خواهد شد. تعیین‌کننده‌های «روانی-اجتماعی» سلامت، جوانان، تعارض‌های بین نسلی و پویایی‌های اجتماعی و حال و آینده روان‌شناسی ورزشی ایران از جمله عنوان‌های این پنل‌های علمی  تخصصی است.

دبیر علمی کنگره نهم انجمن علمی روانشناسی ایران، ادامه داد: از دیگر موضوعات پنل‌های تخصصی این کنگره علمی می‌توان به شناخت اجتماعی، سیاست‌گذاری‌ها و سلامت روان جامعه، روان‌شناسی زنان در پرتو فرهنگ و پویایی‌های اجتماعی، چالش‌های «آموزشی–صنفی» روان‌شناسی در ایران، هویت ملی، هنجارهای اجتماعی و سلامت روان، مسائل «روانی- اجتماعی» حاشیه‌نشینی و ابعاد «روانی- اجتماعی» مهاجرت اشاره کرد.

واعظ‌ موسوی با بیان این‌که در این کنگره  بیش از 200 روانشناس و عضو هیئت‌علمی دانشگاه‌های ایران به‌عنوان کمیته علمی کنگره حضور دارند، در ادامه گفت: برای این کنگره عظیم علمی، 12 سخنران کلیدی و ارائه 30 مقاله شفاهی پیش‌بینی شده است. بقیه مقالات پذیرفته‌شده هم به‌صورت پوستر ارائه می‌شود.

وی، در ادامه افزود: در این کنگره علمی یک نشست و شماری  کارگاه به روان‌شناسی ورزشی اختصاص یافته است و پیش‌بینی می‌شود با توجه به محل برگزاری دانشجویان دانشکده علوم ورزشی و تندرستی از آن استقبال کنند.

دبیر علمی کنگره نهم انجمن علمی روانشناسی ایران، اظهار کرد: علاقه‌مندان شرکت در این کنگره علمی می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره به نشانی congress9.iranpa.org نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

براساس این گزارش، انجمن روانشناسی ایران، به‌عنوان بزرگ‌ترین انجمن علوم انسانی در ایران، به‌صورت دو سالانه با حضور اساتید  برجسته، متخصصان و دانشجویان، کنگره عظیمی را برگزار می‌کند که در آن مسائل روز روانشناسی بحث و بررسی می‌شوند.

اعضای هیئت‌رئیسه کنگره حمید پورشریفی، رئیس کنگره؛ سید محمدکاظم واعظ موسوی، دبیر علمی کنگره؛ حمید یعقوبی، دبیر کمیته راهبردی؛ صابر مهری، رئیس دبیرخانه الکترونیک و معاون کمیته علمی؛ محسن پروازی، معاون اجرایی کنگره و حمیدرضا حسن‌آبادی، دبیر کمیته ویرایش هستند.

انتهای پیام

The post اعطای جایزه «علی‌اکبر سیاسی» به دکترهای روانشناسی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment