کلیسای ارتدوکس استانبول 16 مهر افتتاح می‌شود

به گزارش ایکنا؛ به نقل از خبرگزاری آناتولی، نخستین کلیسای ساخته شده در ترکیه پس از سال 1923 و اعلام نظام جمهوری، یکشنبه هشتم اکتبر جاری توسط رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور افتتاح خواهد شد.

کلنگ ساخت کلیسای ارتدوکس سریانی استانبول در سال 2019 طی مراسمی با حضور اردوغان بر زمین زده شد و هم اکنون پس از اتمام روند ساخت آن طی روزهای آینده افتتاح خواهد شد.

سعید سوسین، رئیس انجمن سریانی‌های استانبول در گفتگو با آناتولی با ابراز خوشحالی از تکمیل کلیسای مذکور، گفت: افتتاح کلیسای ارتدوکس سریانی استانبول طبیعتا بسیار خوشحال کننده است و با خواست خدا روز یکشنبه طی مراسمی با حضور جناب رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

رئیس انجمن سریانی‌های استانبول افزود: همه سریانی‌ها جهان اخبار مربوط به افتتاح کلیسا را از نزدیک دنبال می‌کنند. افتتاح این کلیسا در عین حال نشان دهنده وضعیت کشورمان و پاسخی مناسب به برخی پیش داوری‌ها است.

گفتنی است، کلیسای ارتدوکس سریانی استانبول در محله یشیل‌کوی منطقه باکرکوی ساخته شده و ظرفیت عبادت 750 نفر را دارد. افتتاح این کلیسا به عنوان نخستین کلیسای ساخته شده پس از اعلام نظام جمهوری در سال 1923 در ترکیه نیز حائز اهمیت است.

انتهای پیام

The post کلیسای ارتدوکس استانبول 16 مهر افتتاح می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment