راهنمای سفر به نجف، از خرید بلیط تا رزرو هتل

اگر با آگاهی به نجف سفر کنید، می‌توانید در روزهای شلوغ و پرزائر بهترین زیارت خود را تجربه کنید. هنگام مراسم مذهبی مختلف مانند عاشورا و اربعین، نجف یکی از شهرهایی است که در این اوقات میزبان افراد زیادی است. در این زمان، قیمت بلیط تهران نجف زیاد است و اکثر اقامتگاه‌های این شهر پر شده‌اند. اگر کسی تجربه کافی نداشته‌ باشد، سفر به نجف می‌تواند برای او به بدترین خاطره تبدیل شود؛ بنابراین، حتما قبل از تهیه بلیط هواپیما تهران نجف با شرایط سفر به این شهر آشنا شوید.

سفر به نجف به همراه خود ذوقی دارد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. حالا اگر بخواهید به این شهر بروید و بعد از رسیدن، زمان طولانی را به استراحت اختصاص دهید؛ آن ذوق کمرنگ می‌شود. برای این‌که در همان زمان ورود به شهر به زیارت بروید؛ حتما بلیط هواپیما نجف تهران را رزرو کنید. با این پرواز بعد از یک ساعت و نیم در شهر نجف هستید و می‌توانید بدون خستگی و استراحت به سراغ حرم و مساجد این شهر بروید.

از آن‌جایی که پرواز نجف تهران و برعکس پرتقاضا است؛ شرکت‌های هواپیمایی مختلفی در این مسیر خدمت‌رسانی می‌کنند. این مساله با شما انتخاب‌های بیشتری می‌دهد. اگر از تجربه‌های قبلی خود و دیگران استفاده کنید، می‌توانید ایرلاین‌هایی را انتخاب کنید که مناسبت‌تر از بقیه هستند. در این مسیر ایرلاین‌های قطرایرویز، قشم‌ایر، معراج، آسمان و امارات پرواز دارند. برای نجف می‌توانید از شهرهای بزرگ ایران مانند تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد و قشم سفرتان را شروع کنید.

برای این سفر، پرواز شما در فرودگاه بین‌المللی نجف (Al Najaf Al Ashraf International Airport) فرودگاه می‌آید. این فرودگاه قبل از سال ۲۰۰۸ پایگاهی نظامی بود که در قسمت شرق شهر ساخته شده‌است؛ اما بعد از آن، برای رفاه بیشتر زائران به فرودگاه تبدیل شد.

برای شهر نجف، بلیط‌ها به شکل‌های مختلفی مانند سیستمی، چارتر و لحظه آخری صادر می‌شود. اگر قصد دارید در تاریخ مشخصی مهمان این شهر باشید، حتما بلیط خود را به‌صورت سیستمی تهیه کنید. با این روش قیمت پایینی برای بلیط می‌پردازید. از طریق دیگر، مطمئن هستید که حتما به سفر خود خواهید رفت؛ اما اگر تاریخ خاصی مدنظرتان نیست؛ گاهی‌اوقات بلیط‌های چارتر و لحظه آخری با تخفیف‌های ویژه ارائه می‌شوند که شما هم می‌توانید از این فرصت برای سفر ارزان به نجف استفاده کنید.

زمان مناسب برای سفر به شهر زیارتی نجف

یکی از نکاتی که در تهیه بلیط نجف به تهران و برعکس اثر دارد، آب ‌و هوای این شهر است. نجف آب‌ و هوای گرم و بیابانی دارد و در فصل تابستان دمای آن بسیار بالا می‌رود؛ به همین علت، افراد ترجیح می‌دهند که در این گرما راهی زیارت نشوند؛ اما از طرف دیگر، این شهر زمستان‌های سرد و خشکی هم دارد. این هوا هم روی تصمیم افراد برای زیارت اثر می‌گذارد و باعث می‌شود افراد کمتری در این زمان به نجف سفر کنند. اگر به‌دنبال سفر راحت و دلچسب هستید، بهترین زمان بهار و پاییز است که هوای نجف مناسب است.

از آن‌جایی که تابستان‌ها و زمستان‌ها که هوا چندان مساعد نیست، فرصت مناسبی برای خرید بلیط نجف به تهران و برعکس ارزان است. به دلیل تقاضای کمی که برای زیارت از نجف وجود دارد، قیمت بلیط‌ها و سایر خدمات زائران مانند رزرو هتل در این زمان ارزان می‌شود و زمان خوبی است که سفری با بودجه کمتر به نجف را تجربه کنید.

گران‌ترین اوقاتی که بخواهید به نجف سفر کنید، در مناسبت‌های مذهبی است. تولد یا شهادت امیرالمومنین، تاسوعا و عاشورا و اربعین از جمله مناسبت‌هایی هستند که مسلمانان از قسمت‌های مختلف تصمیم می‌گیرند به نجف بروند. در این زمان اکثر جاهای شهر پر از مسافر و قیمت خدمات مختلف مانند بلیط و هتل بیشتر از سایر اوقات است. اگر قصد دارید در این زمان به زیارت بروید، حتما از چند ماه قبل برای خرید بلیط و رزرو هتل اقدام کنید تا قیمت کمتری نسبت به روزهای نزدیک سفر بپردازید.

رزرو هتل

نجف شهری است که در بیشتر اوقات سال زائران زیادی به آن سفر می‌کنند؛ به همین علت، هتل‌های بسیاری برای میزبانی دارد. بعضی از آن‌ها خدمات چندانی ارائه نمی‌دهند؛ اما در میانشان، چندین هتل هستند که برای بودجه‌های کم تا زیاد بهترین سرویس را دارند. برای سفر خود می‌توانید هتل‌های المقام، بستان، زمزم، کوثر، قصرالدر، قصرالضیافه، البیان و ارض السهله را رزرو کنید که هتل‌های ۳ تا ۵ ستاره و برای بودجه‌های مختلف مناسب هستند.

غذاهای شهر نجف

نجف یکی از شهرهای کشور همسایه ایران، عراق است. تفاوت چندانی میان ذائقه غذایی مردم این شهر و ایرانیان وجود ندارد؛ پس، با خیال راحت می‌توانید در رستوران‌های این شهر غذا بخورید. خوراکی‌هایی مانند قیمه نجفی، فصولیا، البریانی عراقی و حققا از جمله غذاهایی هستند که می‌توانید در نجف نوش جان کنید.

برگشت از نجف و خرید سوغاتی

افراد در شهرهای زیارتی مانند نجف سعی می‌کنند، دست خالی برنگردند. برای خرید سوغاتی به بازار اصلی شهر بروید و در آن، هر چه را که بخواهید، پیدا کنید. معمولا از این شهر مهر و تسبیح، چادر نماز، عطر، جانماز، شیرینی، لباس شهر، شیرینی و جواهر می‌آورند. در بازار اصلی که دو قسمتی است، می‌توانید تمام این موارد را با بالاترین کیفیت پیدا کنید و سپس، بلیط نجف به تهران را بخرید.

خرید ارزان و آسان بلیط تهران نجف از فلای تودی

برای هر تاریخی می‌توانید بلیط هواپیما نجف به تهران و برعکس را در فلای تودی رزرو کنید. اگر به این سایت سر بزنید، امکان بررسی سفرها برای هر تاریخی وجود دارد. وقتی زمان سفر را در فلای تودی وارد می‌کنید، به شما پرواز تمام ایرلاین‌های فعال برای آن تاریخ را نشان می‌دهد. سپس، شما می‌توانید با مقایسه خدمات و هزینه در زمان کوتاهی بهترین گزینه را انتخاب کنید. نمودار و تقویم قیمتی دو خدمت در فلای تودی هستند که به شما پروازهای ارزان را نشان می‌دهند. تقویم به شما می‌گوید در روزهای قبل و بعد از تاریخی که مشخص کرده‌اید، در کدام روز قیمت بلیط کمترین است. نمودار هم کمترین و بیشترین قیمت بلیط تهران نجف را در اختیارتان می‌گذارد.

انتهای پیام

The post راهنمای سفر به نجف، از خرید بلیط تا رزرو هتل Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment