جواد روحی به چه علت در زندان بود؟

به گزارش ایکنا، مهر نوشت: در حوادث و اغتشاشات شهرستان نوشهر در سال گذشته که جواد روحی لیدری گروهی از اغتشاشگران و افراد حاضر در تجمع را برعهده داشته و شهروندان را تحریک و تشویق به آشوب می‌کرد، متأسفانه ۵ نفر جان خود را از دست دادند و تعدادی از مأموران تأمین امنیت نیز مجروح شدند.

روحی در حمله اغتشاشگران به اماکن دولتی، نظامی، بانک‌ها و شهرداری حضور داشته و به اتفاق چند نفر وارد مقر راهنمایی رانندگی در مرکز شهر شده و لوازم موجود در آن را به بیرون پرتاب و به این موضوع که مقر را تخریب و به آتش کشیده، اقرار کرده است.

جواد روحی صراحتاً نسبت به اقدامات خود و نقش‌آفرینی جدی در اغتشاشات اعتراف کرده و حادثه را اینگونه شرح داده است: «چند روز قبل از اغتشاشات از شهرستان آمل به نوشهر آمدم. در روز ۲۰ آذرماه ۱۴۰۱ متوجه شدم جمعیت به سمت میدان آزادی نوشهر می‌آیند. در آن لحظه من داخل مغازه موبایل فروشی بودم که به جمع پیوستم. یکی از خانم‌های حاضر در صحنه، قرآن کریم را به من داده بود، من هم قرآن را داخل آتش انداختم و سوزاندم».

جواد روحی درباره آتش زدن مقر پلیس راهنمایی و رانندگی گفته است: «به اتفاق چند نفر وارد مقر مأمورین راهنمایی و رانندگی که در مرکز شهر قرار داشت شدیم و لوازم موجود در آن را به پایین پرتاب کردیم و پس از آن مقر مأموران راهنمایی و رانندگی آتش زده شد».

جواد روحی با حکم دادگاه ساری به اعدام محکوم شده بود که در پی فرجام‌خواهی متهم، رأی دادگاه بدوی نقض و به شعبه هم‌عرض ارجاع شده و در حال رسیدگی بود.

بر اساس اعلام روابط عمومی زندان نوشهر، جواد روحی یکی از زندانیانی که در این زندان با حکم قانونی در زندان به سر می‌برد، ساعت ۳:۴۵ بامداد پنج‎شنبه، ۹ شهریور، در زندان به دلیل تشنج به بیمارستان شهید بهشتی نوشهر منتقل شد.

پس از انتقال جواد روحی به بیمارستان با وجود اقدامات کادر پزشکی این فرد در بیمارستان فوت می‌کند.

انتهای پیام

The post جواد روحی به چه علت در زندان بود؟ Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *