بهره‌مندی 1400 زن سرپرست و مجری طرح اشتغال استان مرکزی از حمایت‌های بیمه اجتماعی

مجید مومنی

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کمیته امداد استان مرکزی، مجید مؤمنی، مدیرکل این نهاد در استان، با بیان اینکه حق بیمه مددجویان تحت حمایت با هدف برخورداری از مزایای بیمه ازجمله مستمری، بازنشستگی و از کارافتادگی پرداخت می‌شود، اظهارکرد: بانوان سرپرست خانوار در سنین ۳۵ تا ۵۰ سال مشمول دریافت خدمت حق بیمه هستند.

 وی افزود: پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان با هدف تأمین آتیه و بهره‌مندی آنها از مستمری بازنشستگی انجام می‌شود. مددجویان می‌توانند با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و استعدادهای خود و کمک‌های کمیته امداد به خودکفایی رسیده و شرایط زندگی خوبی را برای خود و فرزندانشان فراهم کنند.

مؤمنی پرداخت حق بیمه مددجویان را از اقدامات کمیته امداد در حمایت از خانواده‌های نیازمند عنوان و بیان کرد: در پنج ماه اول سال ۱۴۰۲ برای تعداد ۱۲۹۰ نفر از زنان سرپرست خانوار مبلغ بیش از دو میلیارد و ۳۲۴ میلیون تومان و برای ۱۳۹ نفر از مجریان طرح‌های اشتغال مبلغ بیش از ۱۷۷ میلیون تومان حق بیمه‌های اجتماعی پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: برای ارتقای شاخص‌های بهداشتی مدد جویان در سال گذشته و با همکاری کارشناسان شبکه بهداشت و درمان، برگزاری کلاس‌های آموزشی با موضوعات سبک زندگی و سلامتی، پیشگیری از ابتلا به سرطان، بهداشت محیط، پیشگیری از اعتیاد و سایر موضوعات بهداشتی برای زنان سرپرست خانوار، سالمندان و دختران در شرف ازدواج برگزار شد.

مدیرکمیته امداد استان گفت: ارائه انواع خدمات بهداشتی شامل اقلام بهداشت فردی، آموزش بهداشت، احداث و تعمیر سرویس‌های بهداشتی و ارائه خدمات درمانی از قبیل فرانشیز خدمات بستری، سرپایی، دارویی و شیمی‌درمانی و سایر خدمات سرپایی به‌خصوص در بیماران صعب‌العلاج و خاص ازجمله خدمات ارائه شده به مددجویان بوده است.

انتهای پیام

The post بهره‌مندی 1400 زن سرپرست و مجری طرح اشتغال استان مرکزی از حمایت‌های بیمه اجتماعی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment