مدیران از روش‌های کاربردی برای افزایش بهره‌وری استفاده کنند

کارگاه آموزشی مدیریت دانش استانداری فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عبدالعلی کریمی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس امروز، 10 بهمن در اولین کارگاه آموزشی مدیریت دانش استانداری فارس گفت: نیروی متخصص و با تجربه یکی از با ارزش‌ترین سرمایه‌های موجود در سازمان‌ها به شمار می‌آیند. مدیران باید محیطی را ایجاد کنند که بهره‌وری کارکنان در آنجا افزایش یابد و از حداکثر ظرفیت دانش و تجربه کارکنان استفاده شود.

وی با بیان اینکه مدیران باید از روش‌های کاربردی و موثری برای افزایش بهره‌وری کارکنان استفاده کنند، ادامه داد: یکی از ابزارهای کارآمد و مفید در این راستا، کسب و اشتراک‌گذاری دانش و تجربه تشویق کارکنان است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس یادآور شد: وزارت کشور به عنوان بنیادی‌ترین نهاد توسعه دهنده امور داخلی کشور همواره در گذر زمان با مسائل و چالش‌های مختلف روبه‌رو بوده است و در تمامی این دوره‌ها مدیران و کارشناسان این سازمان بسیار بزرگ و پهناور برای تعالی توسعه و امنیت این مرز و بوم تلاش کرده‌اند.

کریمی افزود: در این میان درس آموخته‌های بسیاری به عنوان سرمایه‌های وزارت کشور شکل گرفته است که متاسفانه بخش مهمی از این تجارب در گذر زمان بدون امکان نشر و در اختیار گذاری به دیگران از دست رفته است.

رئیس کمیته اجرایی مدیریت دانش استانداری فارس اظهار کرد: وزارت کشور بر اساس رسالت خود و در راستای حفظ این سرمایه قصد پیاده‌سازی نظام مدیریت دانش شامل اجرای این طرح در سطح وزارتخانه و استانداری‌های کشور را دارد.

کریمی با بیان اینکه هدف اصلی مدیریت دانش بهبود کارایی بهره‌وری و حفظ اطلاعات حیاتی دستگاه است، گفت: با استفاده از ارزشمندترین دارایی کارکنان که دانش و تخصص آن‌هاست می‌توانید کارایی عمومی همه کارمندان سازمان را به حداکثر برسانید و توانایی تصمیم‌گیری کارکنان را بهبود بخشیده و آن‌ها را توانمند کنید.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با بیان اینکه امروزه اشتراک‌گذاری دانش سازمانی برای هر سازمان و شرکتی تبدیل به یکی از الزامات شده و می‌تواند کمک زیادی به پیشرفت کسب و کار داشته باشد، گفت: بعضی از افراد هنوز مزایا و اهمیت مدیریت دانش در سازمان را نمی‌دانند و فکر می‌کنند اگر دانش تخصصی خود را بروز ندهند ارزش بیشتری دارند؛ در صورتی که اشتراک‌گذاری دانش و تجربیات منجر به ارتقای عملکرد کارکنان شده و سازمان سریع‌تر به اهداف خود می‌رسد.

کریمی تأکید کرد: مدیریت دانش می‌تواند مزایای زیادی برای سازمان داشته باشد، برای مثال ما می‌توانیم دانش و تجربیات ارزشمند کارکنان خود را ذخیره سازی و هدفمند کنیم و با اشتراک‌گذاری دانش در سازمان علاوه بر بهبود روابط بین کارکنان فرایندهای سازمان را استانداردسازی کنیم.

وی ادامه داد: صرفه‌جویی در زمان نیز یکی دیگر از مزایای مدیریت دانش محسوب می‌شود، فرض کنید شما یک مسیر را قبلاً رفته‌اید و اطلاعات لازم را درباره نتیجه آن عملکرد دارید؛ اگر تجربیات خود را در اختیار بقیه افراد سازمان قرار دهید دیگر نیازی به صرف کردن زمان توسط بقیه کارکنان نیست و با علمی که از شما دریافت می‌کنند زمان خود را برای هدف‌های مهم‌تری صرف می‌کنند.

کریمی افزود: یکی از مزایای مهم استقرار نظام مدیریت دانش سازمانی این است که می‌تواند باعث افزایش امنیت روانی در سازمان شود؛ با اشتراک گذاری داده‌ها و اطلاعات می‌توان به راحتی به تمام منابع دسترسی داشت؛ بنابراین کارکنان بدون هیچ نوع نگرانی می‌توانند به پیشرفت کار فکر کنند و نگران داشتن اطلاعات کافی نباشند نباشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با اشاره به اینکه مدیریت دانش تخصصی است که برای فعالیت‌هایی چون حل مشکلات، آموختن پویا، تدوین و اجرای برنامه‌ریزی راهبردی و تصمیم‌گیری ضروری است، گفت: می‌توان مدیریت دانش را خلق و ذخیره دانش و توزیع آن به گونه‌ای دانست که بهره‌برداری از آن‌ها در سازمان امکان‌پذیر باشد.

انتهای پیام

The post مدیران از روش‌های کاربردی برای افزایش بهره‌وری استفاده کنند Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment