اهمیت مشارکت در انتخابات باید برای مردم تبیین شود

اسدالله عباسی استاندار گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان، اسدالله عباسی، استاندار گیلان امروز، 10 بهمن‌ماه در همایش شکوه انتخابات که در تالاری مرکزی رشت برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب، اظهار کرد: انقلاب ما خونبها و میراث هزاران شهید، جانباز و آزاده است، باید با افتخار پرچم مقدس جمهوری اسلامی را بالا ببریم و در شرایطی که دشمنان از حربه‌ای برای ضربه به نظام بهره می‌گیرند شاهد هستیم که جوانان ما در جبهه‌های فرهنگی و نظامی همه پای کار هستند.

وی با بیان اینکه دشمن همواره در حال توطئه و نقشه کشیدن است، افزود: از ابتدا همواره جبهه حق و باطل مقابل هم بوده‌اند، جبهه حق همیشه روشن است، بعد از پیروزی انقلاب دشمنان با تحمیل جنگ، ایجاد تفرقه، تحرکات گروهک‌ها و غیره تلاش کردند به انقلاب ضربه بزنند در حالیکه نظام ما برپایه مردم و مردم سالاری دینی همیشه موفق بود و از حمایت مردم در صحنه‌های مهم برخوردار است.

استاندار گیلان گفت: جمهوری اسلامی برخاسته از مطالبه مردم است، ظلم دشمنان در دفاع مقدس، تهاجم فرهنگی، اعمال تحریم‌های مختلف اقتصادی، حتی تحریم داروی کودکان مشهود است؛ با وجود همه این هجمه‌ها دستاوردهای علمی کشورمان در تولید، حوزه‌های هسته‌ای، کشاورزی و غیره قابل توجه است و در هیچ شرایطی به دشمن باج ندادیم و محکم ایستادیم.

عباسی با بیان اینکه دهه مبارک فجر برای ما جشنی است که سال‌های متمادی مردم با تحمل سختی‌ها ایستادند و از نظام و انقلاب حمایت کردند، تصریح کرد: امروزه نسل کشی در غزه چیزی نیست که فقط بشنویم بلکه داریم می‌بینیم؛ همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ما باید وحدت عملی داشته باشیم.

وی بیان کرد: یکی از ارکان نظام مسئله قانون گذاری مجلس است، اساس مجلس برگرفته از نظام اسلامی است که باید با مشارکت و نظارت مردم مشکلات را رفع کنیم، خدمت به مردم و نظام وظیفه‌‌ای است که در چارچوب قانون بر عهده مجریان قانون گذاشته می‌شود، لذا مسئولیت امانتی بر عهده مسئولان و نمایندگان است و همه باید جهادی کار کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه بر اساس آخرین آمارهای تأیید صلاحیت‌ها تاکنون برای 13 کرسی نمایندگی مجلس در گیلان حدود ۳۴ داوطلب داریم، گفت: تاکنون 442 داوطلب انتخابات مجلس در استان تأیید صلاحیت شده‌اند که 41 نفر خانم و 401 نفر آقا هستند و هر کدام از این داوطلبان دارای برنامه هستند و مردم می‌توانند با دقت در برنامه‌ها، انتخاب شایسته داشته باشند.

عباسی با اشاره به مشارکت 41 هزار عوامل اجرایی، انتظامی و امنیتی انتخابات در گیلان، افزود: انتخابات در حوره انتخابیه رشت و خمام الکترونیکی بوده و تمام زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه ۱۱ اسفند در استان فراهم شده است.

وی با بیان اینکه هر رأی ما در آینده اثبات عزت اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، ملی و اجتماعی را به دنبال دارد، تصریح کرد: اهمیت مشارکت در انتخابات باید بیش از پیش برای مردم تبیین شود و بدانند هر رأی ما تیری بر قلب دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی است، باید با بصیرت و همدلی و مشارکت در صحنه انتخابات اجازه دخالت بیگانگان را در امور کشورمان ندهیم.

استاندار گیلان با اشاره به دستاوردهای نظام در طول 45 سال بیان کرد: وظیفه نمایندگان پیگیری مطالبات مردم بوده و نباید در مسائلی که وجود دارد غافل شوند.

عباسی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در استان افزود: پسماند و دفن زباله در سراوان جهانی شده، در دولت سیزدهم بی تفاوت از این معضل 39 ساله نگذشتیم، طی 2 سال اخیر بهسازی سایت زباله سراوان رشت انجام شد و اکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همچنین تصفیه خانه شیرآبه سراوان و احداث زباله سوز نیز در دست پیگیری است و در سفر رئیس جمهور به استان 100 میلیارد تومان جهت ساماندهی این سایت به حساب شهرداری واریز شد.

وی ادامه داد: گوهررود و زرجوب دور روخانه آلوده رشت هستند که منشأ آلودگی‌ها شناسایی شدند، گام‌های مؤثری برای رفع آلودگی‌های این دو رودخانه مانند راه‌اندازی تصفیه‌خانه فاضلاب زندان لاکان انجام گرفته، علاوه‌بر این احداث تصفیه خانه مسکن مهر به عنوان منشا آلودگی دو رودخانه مذکور با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و احداث تصفیه خانه شهر صنعتی نیز در حال انجام است.

استاندار گیلان با بیان اینکه 1200 میلیارد تومان در دو سال اخیر برای راه اندازی و تکمیل راه آهن اعتبار اختصاص دادیم، تصریح کرد: دهه فجر امسال در بخش عمرانی 14 همت افتتاح پروژه داریم، 4 همت از مصوبات سفر است. همچنین 1400 میلیارد تومان در حوزه کشتی سازی و اقتصاد دریا کار کردیم.

انتهای پیام

The post اهمیت مشارکت در انتخابات باید برای مردم تبیین شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment